Australian Open 2024 kurzy

Australian Open 2024 začalo, a tak je načase, abych vám představil Australian Open kurzy, tenisty a tenistky, které mají největší šanci na vítězství a společně se podíváme také na české hvězdy, které se na prvním grandslamu sezony ukážou. Pohodlně se usaďte, naše tour po Australian Open právě začíná.

Fortuna promo kód na první sázky
300 Kč + 600 Kč bez rizika
Kód byl zkontrolován a ověřen dne 25.01.2024
Bonus bez rizika je stanoven ve výši 100 % počátečního vkladu až do výše 600 Kč – minimálně 10 Kč. První sázka musí být uzavřena do 2 dnů od vkladu. Minimální celkový kurz na sázkovém lístku musí být 2,0:1

Základní informace o Australian Open 2024

Australian Open je pravidelně prvním grandslamem tenisové sezony. Letos se koná od 14. do 28. ledna na tradičním místě – v Melbourne. Prize money na tomto turnaji činí 86 500 000 amerických dolarů. Své tituly zde v mužské části bude obhajovat Novak Djokovič, v ženském pavouku zase Aryna Sabalenka. Jako každý rok, i letos budeme moci na Australian Open sledovat české tenisty a tenistky. Ještě doplníme, že Australian Open se tradičně hraje na tvrdém povrchu.

Australian Open kurzy Vítěz zápasu

Vítěz zápasu muži: Fortuna12
Sinner J. – Medvedev D. – finále1.373.30
Australian Open kurzy 26.01.2024
Vítěz zápasu ženy: Fortuna12
Zheng – Sabalenka – finále5.701.18
Australian Open kurzy 26.01.2024

Kde sledovat Australian Open 

Australian Open se obecně těší velké oblibě nejen tuzemských fanoušků. Mnoho z nich si proto pokládá otázku, kde sledovat Australian Open. Možnosti máte prakticky dvě. Jednou z nich je zaplatit si placené kanály Eurosport 1 a Eurosport 2. Tyto placené kanály můžete sledovat jak v televizi, tak na počítači přes tzv. Eurosport Player. 

Druhou možností je sledovat zápasy nejen českých tenistů přes Fortuna TV. Sledování zápasů máte zdarma, stačí mít u Fortuny registrovaný hráčských účet. V případě, že ještě účet u Fortuny nemáte a chtěli byste sledovat zápasy na Australian Open, registrujte se přes náš odkaz a získejte také skvělý registrační a vstupní bonus, který Fortuna nabízí. Osobně jsem pár zápasů přes Fortunu viděl a kvalita streamů je poměrně slušná.

TV Tipsport vám tak nabídne program Australian Open, který budete moci sledovat právě přes webové rozhraní Tipsportu. Z mých zkušeností vím, že Tipsport TV má perfektně zvládnuté streamy, které se zpravidla nesekají a ve sledování zápasu vás tak vůbec nic neruší. Velkou výhodou je, že během streamovaných zápasů u Tipsport TV je také možné vytvářet live sázky na konkrétní tenisty, tenistky a další události, které se v rámci zápasu mohou stát.

Akční kód Tipsport bonus na sázení
50 000 Kč + 300 Kč
Kód byl zkontrolován a ověřen dne 22.01.2024
Bonus je dostupný pouze pro nové hráče. Požadovaný obrat liší se v závislosti na výši vkladu. K získání bonusové částky je nutné prosázet určitý násobek součtu vkladu a bonusu. Do plnění přispívají pouze tikety (nebo AKO tikety) s určitým kurzem.

Tipsport tenis live

Vedle Fortuny nabízí živé přenosy také Tipsport. Sledujte Tipsport tenis live v dobré kvalitě u sázkové kanceláře Tipsport. Největší výhodu sledování zápasů zde shledávám v tom, že během zápasů si můžete užít adrenalinových zážitků v podobě live sázení. Jednoduše sledujte tenisová utkání, uzavírejte live sázky a užijte si letošní Australian Open 2024 na maximum!

V případě, že u sázkové kanceláře Tipsport dosud nemáte založený účet, můžete tak učinit přes náš odkaz. Čeká zde na vás také registrační bonus v hodnotě 300 ,- na první sázky, případně vstupní bonus a to až do výše 50 000 Kč!

Australian Open kurzy na vítěze

Každý rok jsou vypisovány kurzy na celkového vítěze Australian Open, stejně jako na jednotlivé zápasy. Před turnajem je ale pro sázkaře zajímavé vsadit právě na celkového vítěze Australian Open v jednotlivých kategoriích. Jaké jsou tedy aktuální kurzy, které nabízí sázková kancelář Fortuna? To vše najdete v přehledné tabulce.

Vítěz – ženyKurzŠance na výhru
Swiatek3.5029%
Sabalenka5.8517%
Rybakina6.0017%
Gauff6.5015%
Pegula16.006%
Australian Open kurzy ženy

Osobně bych na vítězku Australian Open favorizoval Swiatek. Sabalenka sice loňské Australian Open vyhrála, obhajoba titulu ale bude nesmírně těžká až prakticky nemožná. V mužské části pavouka naopak žádné překvapení neočekávám a myslím si, že Djokovič svůj titul obhájí.

Vítěz – mužiKurzŠance na výhru
Djokovic1.9551%
Alcaraz3.8026%
Sinner6.5015%
Medvedev7.0014%
Nadal
Australian Open kurzy muži

Australian Open kvalifikace

Před samotným hlavním turnajem se hrála ještě kvalifikace na Australian Open. Tě měla celkem tři kola a vítězové se probojovali až do hlavní části Australian Open, a to včetně několika Čechů. Konkrétně se přes kvalifikaci probojovali následující hráči a hráčky:

 • Jakub Menšík
 • Vít Kopřiva
 • Brenda Fruhvirtová
 • Sára Bejlek

Australian Open Krejčíková Siniaková

Dlouho platilo, že se jedná o prakticky neporazitelnou dvojku na kurtu. Krejčíková a Siniaková spolu dosáhly fascinujících úspěchů, a to nejen v rámci Australian Open ale také na jiných grandslamech. Tomu je ale nyní konec, protože se toto duo rozpadlo a tenistky si k sobě našly nové parťačky.

Dvouhra – celkové umístěníV1-2
Siniakova K.400.00125.00
Krejcikova B.22.08.80
Australian Open Krejčíková Siniaková dnes

Krejčíková Siniaková živě

Ačkoli se tyto dvě parťačky rozdělily, obě budete moci sledovat živě v rámci Australian Open 2024. Krejčíková bude nastupovat s Němkou Laurou Siegmund. Siniaková si do páru našla Australanku Storm Hunter. Tyto dva nové páry v čele s Krejčíkovou nebo Siniakovou tak budete moci sledovat na Australian Open živě.

Krejčíková Siniaková dnes

Krejčíková a Siniaková dnes můžete sledovat také ve dvouhře. Je vysoce pravděpodobné, že je v televizních utkáních uvidíte často. Obě tenistky totiž nehrají pouze čtyřhru se svými novými parťačkami, ale také budou bojovat v singlovém ženském pavouku. Rozhodně tak na obě čeká opravdu velmi těžký turnaj.

Linda Fruhvirtová Australian Open

Linda Fruhvirtová ohromila svými výkony na Australian Open již loni. Nyní se vrací „na místo činu“, aby své úspěšné tažení v Melbourne dotáhla ještě výše. Její zápasy budeme moci sledovat nejen v ženském single pavoukovi. Spolu se svou Americkou spoluhráčkou Ashlyn Krueger se účastní také ženských čtyřher.

Protože stále není kompletní pavouk, není možné v současné době na Lindu sázet. Fortuna nevypsala ani kurz na to, že by se mohla Linda Fruhvirtová probojovat až do finále. U sázkové kanceláře Tipsport si ale můžete vsadit na to, zda Linda Australian Open ovládne. Na to, že vyhraje první letošní grandslam sezony je vypsaný kurz 250.

Jakub Menšík Australian Open

Jakub Menšík předvedl heroický výkon v rámci juniorského finále na Australian Open v roce 2022. Menšík se postupně z juniorů propracoval až mezi muže, kde stále sbírá poměrně překvapivé výsledky. Nyní těsně nedosáhl na titul z australské Canbery. Povedla se mu ale kvalifikace na Australian Open 2024 a spolu s Vítem Kopřivou se dokázal probojovat do hlavního pavouka Australian Open. 

Na Menšíka jsou také vypsány následující kurzy, na které můžete vsadit:

UdálostKurz
Menšík vyhraje AO 2024455.00
Menšík se umísí na 1. nebo 2. místě140.00
Menšík se umísí na 1. až 4. místě45.00
Menšík se umísí na 1. až 8. místě18.50
Menšík se umísí na 1. až 16. místě7.50
Jakub Menšík Australian Open

Djokovič Australian Open

Djokovič je na prvním grandslamu sezony zpravidla velmi úspěšný. Aby také ne, vždyť na tomto podniku získal již 9 titulů! Dá se proto očekávat, že letos bude chtít z Austrálie odlétat s jubilejním desátým titulem z Australian Open.

Dvouhra – celkové umístěníV1-2
Djokovič N.1.951.45
Djokovič Australian Open

Na to, že Djokovič loňský titul obhájí vypisují sázkové kanceláře poměrně zajímavé kurzy. Fortuna vypsala na celkovou výhru Djokoviče kurz 1.95, zatímco sázková kancelář Tipsport vypsala kurz 2.20. Oba jsou to zajímavé kurzy a z mého pohledu rozhodně stojí za zvážení. Jakmile se turnaj rozběhne a Djokovič bude pavoukem postupovat dále, kurzy na jeho celkové vítězství budou klesat.

Speciální sázky na Australian Open

Fortuna si pro hráče a sázkaře připravila také speciální sázky, v rámci kterých můžete ve vylepšených kurzech sázet na to, který z tenistů a tenistek se umístí lépe. Můžete si tak vybrat, zda skončí lépe jeden nebo druhý, případně můžete uskutečnit sázku na to, že oba tenisté skončí ve stejném kole. Na tuto alternativu jsou vypisování poměrně hezké kurzy. Podívejte se, jaké kurzy bych vám mohl doporučit.

Pokud hledáte jistotu, vsaďte si v kurzu 1.60 na to, že Djokovič skončí na vyšším místě než Medvedev. Velmi zajímavý kurz se nabízí také na dvojici Hurkacz a Vondroušovou. Vsaďte si na to, že česká tenistka Vondroušová skončí výše jak tenista Hurkacz a to v kurz 2.10.

Vrátím se ještě k Novaku Djokovičovi. Kurz na to, že skončí spolu s Alcarazem ve stejném kole (finále se nepočítá) je 4.00. Pokud máte rádi riskování, tento risk je velmi zajímavý a může vám přinést zajímavé zhodnocení.

 AO kurzy – kdo lépe1=2
Djokovic N. – Medvedev D1.334.607.00
Hurkacz H. – Vondrousova M2.205.502.10
Djokovic N. – Alcaraz C1.554.004.60
Australian Open kurzy

Vedle těchto dvojic můžete sázet také na „Stane se“. Například v kurzu 1.87 si můžete vsadit na to, že mužskou dvouhru vyhraje někdo z trojice Djokovič, Ruud a Tsitsipas. Velmi zajímavý je kurz 6 677 na to, že na Australian Open padne rekord v nejdelším tenisové zápase, který v současné době drží duo Mahut – Isner. I takto šílené kurzy lze ve speciálu Fortuny věnované letošnímu Australian Open najít.

AO kurzy – stane seAnoNe
vítězem dvouhry mužů se stane jeden z trojice: – Djokovic N., Ruud C., Tsitsipas S1.871.93
bude překonán rekord nejdelšího grandslamového zápasu historie „Mahut-Isner“6677.00
Australian Open kurzy

Australian Open kurzy – na koho sázet

Australian Open je vždy velká událost, která s sebou nese spoustu vzrušení i zajímavých kurzových nabídek. Připravil jsem pro vás proto pětici zajímavých tenistů a tenistek, na které se vyplatí během zápasů Australian Open sázet.

Mužská část

Začneme nejdříve mužskou částí pavouka. Zde bude samozřejmě významnou postavou Novak Djokovič. Kurzy na jeho výhry budou malé. U jeho zápasů ale doporučuji sázet například na celkové počty gemů nebo na to, kolik setů soupeřům umožní. U těchto příležitostí jsou kurzy vyšší a pro sázkaře tak mnohem zajímavější.

Dvouhra – celkové umístěníV1-2
Djokovič N.1.951.45
Alcaraz C.3.801.90
Zverev A.16.006.75
Tsitsipas S.18.007.00
Lehecka J.100.0035.00
Australian Open kurzy

Druhým zajímavým jménem je Alcaraz, na jehož celkové vítězství je v současné době vypsaný kurz 3.80. Také jeho zápasy by mohly představovat „tutovky“ na vašem tiketu. Také u něj můžete zvolit podobnou sázkařskou strategii, jako u Djokoviče.

Pro postup pavoukem jsou zajímavá také další dvě jména, a to Alexander Zverev a Stefanos Tsitsipas. Těm sice sázkovky na celkové vítězství nevěří tolik, přesto se může jednat o jména, která na turnaji dojdou daleko a pro sázkaře tak mohou být zajímavou příležitostí k zeleným tiketům.

Pro české fanoušky bude jistě zajímavé jméno Jiří Lehačka. Ten dokáže na kurtech ukazovat svůj um a nejednoho ze svých soupeřů již zaskočil. Nepředpokládáme, že se dostane až do finále nebo semifinále, pár prvních kol by ale mohl být pro sázkaře zajímavým tipem.

Ženská část

Nyní je načase podívat se také na ženskou část Australian Open, která může přinést zajímavé sázkařské možnosti. Mezi dvě hlavní favoritky na celkové vítězství se drží Iga Swiatek a Aryna Sabalenka. Na Swiatek je celkový kurz na vítězství 3.50, na Sabalenku pak 5.85. Obě tenistky jsou bezesporu hlavními postavami nadcházejícího Australian Open. Díky nevyzpytatelnosti ženského tenisu může být u jejich zápasů zajímavé sázet na počty setů a gemů v zápasech.

Dvouhra – celkové umístěníV1-2
Swiatek I.3.501.80
Sabalenka A. 5.852.40
Krejcikova B.22.008.80
Vondrousova M.24.009.00
Gauff C.6.503.00
Australian Open kurzy

Pozadu nezůstávají ani naše dvě tenistky, Krejčíková a Vondroušová. Obě mají své slabší chvilky, přesto se řadí ke špičkovým tenistkám, které na prvním grandslamu sezony ukážou. Kurzy na jejich celkové vítězství jsou 22, respektive 24. Pro české sázkaře pak bude zajímavé sázet na výsledky jejich zápasů při postupu pavoukem. Kurzy mohou být velmi zajímavé.

Za zmínku stojí ještě jedna z tenistek, a to Coco Gauf. Jedná se o velmi mladou a talentovanou americkou tenistku, která bude své soupeřky po kurtu zběsile prohánět. Kurz na její celkové vítězství je 6.50, což není nereálné. Navíc na její zápasy budou vypisovány zajímavé kurzy i události.

Australian open kurzy a jak sázet

Australian open je velkým tenisovým podnikem, který si nenechají ujít diváci ani sázkaři. Provedu vás proto možnostmi sázení, jaké Australian open kurzy nabízejí.

Tenis sázky na vítěze zápasu

V rámci Australian open můžete u sázkových kanceláří sázet na vítěze zápasu. Tyto sázky jsou jednoduché, stačí zkrátka zvolit hráče nebo hráčku, u kterého předpokládáte, že zápas vyhraje. Tenisové zápasy naštěstí vždy mají vítěze a nemůže tak dojít k prohře.

Tenis sázky na sety

Protože se jedná o grandslam, hrají muži na tři vítězné sety. To může běžnými sázkařskými strategiemi zamávat. Sázky na sety mohou být velmi zajímavé a přinést vám výhru i v případě, že váš favorit nevyhraje. Sázejte jednoduše na to, kolik setů konkrétní tenista vyhraje, případně kolik jich v zápase celkem uvidíte. Sázet na sety lze pochopitelně také v rámci ženských zápasů.

Tenis sázky na gemy

Stejně jako na jiné tenisové zápasy, také Australian Open kurzy vám nabízejí možnost sázet na gemy v zápase ale také na gemy jednotlivých hráčů. V těchto případech se jedná o velmi zajímavé kurzy, které mohou pozitivně ovlivnit vaši sázkařskou strategii.

Češi na Australian Open

V současné chvíli máme v ženské a mužské části pavouka dohromady 9 českých tenistů a tenistek. V rámci ženského pavouka se budeme moci těšit na:

 • Markéta Vondroušová
 • Barbora Krejčíková
 • Marie Bouzková
 • Karolína Plíšková
 • Kateřina Siniaková
 • Linda Fruhvirtová
 • Brenda Fruhvirtová
 • Sára Bejlek

V mužském pavouku se můžeme těšit na tenisty:

 • Jiří Lehačka
 • Tomáš Mácháč
 • Jiří Veselý
 • Jakub Menšík
 • Vít Kopřiva

Historické úspěchy Čechů na Australian Open

Čeští tenisté dokázali v Melbourne v minulosti v současnosti celou řadu úspěchů. V rámci mužské dvouhry máme dokonce hned dva vítěze:

 • Ivan Lendl – v roce 1989 a 1990
 • Petr Korda – v roce 1998

V rámci mužské dvouhry se stala také málo vídaná událost. V roce 1989 se proti sobě postavili dva čeští tenisté. Ivan Lendl a Miloslav Mečíř. 

V rámci ženské dvouhry máme pouze jednu vítězku. Jedná se o:

 • Hana Mandlíková – v roce 1980 a 1987

Velkou radost nám pak v minulých letech dělalo také duo Siniaková / Krejčíková, které spolu ve čtyřhře dosahovaly neuvěřitelných výsledků.

Historické výsledky Australian Open

Jsou výsledky, které se zkrátka do historie zapíší zlatým písmem. Nejinak tomu je také v případě prvního grandslamu sezony, Australian Open. Podívejte se na čtyři historické milníky Australian Open, které zůstanou možná nepřekonané:

 • Nejvíce titulů v mužské dvouhře – Novak Djokovič s celkem 9 tituly
 • Nejvíce titulů v ženské dvouhře – Serena Williams s celkem 7 tituly
 • Nejdelší zápas historie Australian Open – Finále roku 2012, celkem 5 hodin a 53 minut
 • Nemladší šampion ve dvouhře – Martina Hingis v roce 1997, bylo jí 16 let a 4 měsíce