Jak začít sázet na sport

Chtěli byste začít sázet na sport, ale nejste si jisti, co vše to obnáší? Pak přesně pro vás jsme připravili tento článek, kde se dozvíte vše důležité, co byste měli o sázení vědět, jak se vyhnout prohrám, jaké strategie dodržovat a proč je při sázení velmi důležitá sebekontrola. Vše důležité o tom, jak začít sázet se dozvíte právě u nás.

Jak začít sázet na sport:

Krok za krokem, jak začít sázet

Než se rozhodnete začít sázet, je nesmírně důležité abyste si vybrali vhodnou sázkovou kancelář. Jednou z možností jsou kamenné sázkové kanceláře, které nabízejí možnost vsadit si tiket na pobočce. Avšak i u kamenných sázkovek je důležité mít herní účet. Proto je jednodušší sázet rovnou v online sázkovkách.

Těch dnes existuje celá řada a může být obtížné se v kompletní nabídce vyznat. My vám ale přinášíme recenze všech sázkových kanceláří, které na českém licencovaném trhu najdete. Doporučujeme sázkovky vybírat právě u nás. Jen tak máte jistotu, že se při výběru nespálíte. 

Když si nějakou vhodnou online sázkovou kancelář vyberete, je načase se také registrovat. Všechny kroky popisujeme pro každou nejlepší sázkovou kancelář zvlášť tak, abyste se nikde neztratili. Můžete si být jistí, že s námi půjde registrační proces od ruky.

V recenzích se pak dozvíte také kroky, které musíte učinit k tomu, abyste podali svou první sázku. Nemusíte se ale obávat, tento proces je velmi jednoduchý, takže jej zvládne skutečně každý! Stačí pouze následovat všechny instrukce, které najdete v jednotlivých recenzích. Krok za krokem, jak začít sázet tedy vypadá následovně:

 1. Krok 1.

  Výběr vhodné platformy

 2. Krok 2.

  Vytvoření herního účtu

 3. Krok 3.

  Nahrání finančních prostředků

 4. Krok 4.

  Analýza kurzů a konkrétní události

 5. Krok 5.

  Uskutečnění sázky

Výběr správné sázkové kanceláře

Chápeme, že výběr správné sázkové kanceláře může být zejména pro nováčky velmi obtížný. Připravili jsme pro vás proto malou tabulku tří sázkových kanceláří, kde uvádíme ty nejlepší sázkovky s ohledem na výši vstupního bonusu a jednoduchost jeho získání.

Sázkové kancelářeBonusProcentuální bonusProsázeníZískat bonus
Betano3 000 Kč100 %10×Chci Betano bonus
Fortuna6 000 Kč200 %10×Chci Fortuna bonus
Tipsport50 000 Kč100 %16×Chci Tipsport bonus

Nejvyšší procentuální bonus nabízí online sázková kancelář Fortuna, nejvyšší peněžní bonus pak zase Tipsport. Všechny sázkovky uvedené v naší tabulce jsou kvalitní a licencované, takže se nemusíte obávat registrace. 

Podívejte se na kurzy a tipy pro Oktagon MMA kurzy!

Při výběru správné sázkové kanceláře byste měli brát v potaz hned několik aspektů. Tím úplně hlavním je samozřejmě to, jak širokou nabídku sportů konkrétní sázková kancelář nabídne. Ty hlavní, jako je fotbal, hokej nebo tenis jsou zpravidla dobře pokryté. Jiné sporty již mohou představovat, zejména u nových a menších sázkovek problém.

Všechny sázkovky, které jsme v tabulce uvedli pak disponují mobilní aplikací. Ani sázkovky bez mobilní aplikace nepředstavují žádný problém. Také je vhodné vybírat sázkové kanceláře podle toho, jaké platební metody reálně podporují. U některých se setkáme výhradně s platebními kartami nebo bankovním převodem, jiné podporují nejrůznější elektronické peněženky. 

Vytváření účtu a vklad peněz

Vytváření účtu v případě sázkových kanceláří je zpravidla velmi jednoduchý proces. Stačí, když navštívíte webové stránky vámi vybrané sázkové kanceláře a následně začnete vyplňovat registrační formulář. Je důležité si uvědomit, že proto, abyste mohli začít sázet na sport a vyhrávat, je potřeba dokončit plnohodnotnou registraci.

Nezapomínejte proto na to, že všechny údaje, které zadáváte do registračního formuláře musejí být maximálně pravdivé. Když nebudou, online sázková kancelář vám nedovolí ověřit identitu a vy tak nebudete moci začít sázet. Zároveň také doporučujeme, abyste se registrovali pouze na česká ověřená casina. Jak začít sázet na sport a vyhrávat, registrace krok za krokem:

 1. Krok 1.

  Návštěva webové stránky online sázkové kanceláře

 2. Krok 2.

  Pravdivé vyplnění registračního formuláře

 3. Krok 3.

  Ověření vaší totožnosti, nejčastěji přes BankID

 4. Krok 4.

  Vložení finančních prostředků na herní účet

 5. Krok 5.

  Podání vaší první sázky

Porozumění základů sázení na sport

Než se pustíte do sázení, je potřeba sázení a nabídce sázkových kanceláří rozumět. To znamená, že je důležité se vyznat v jednotlivých nabídkách kurzů. Celkem se můžeme setkat se třemi hlavními druhy.

Nejrozšířenějším kurzem v České republice je desetinný kurz. Ten má typicky tvar například 1,25. Jedná se o vyjádření pravděpodobnosti, že se daná událost stane (výhra týmu, počet vstřelených gólů atd.). Vaše výhra pak vzniká vynásobením vložené částky kurzem.

Dále se můžete setkat s kurzy zlomkovými a americkými. Těmi se ale zabývat nebudeme, v České republice se prakticky nepoužívají. Důležitější je vědět, co jsou AKO a KOMBI sázky. AKO tiket obvykle obsahuje pouze jednu konkrétní událost, například výhru domácího týmu. KOMBI tiket kombinuje více událostí z jiných zápasů. Například výhra dvou týmů – zde se kurzy navzájem násobí a vám vzniká možnost vyšší výhry ale také snížení pravděpodobnosti, že tiket vyhrajete.

Posledním často používaným tiketem je MULTI, kde kombinujete více možností z jedné události. Například, že vyhraje domácí tým a zároveň hosté nedají ani gól. Také zde se kurzy navzájem násobí, což přináší možnosti vyšších výher.

Jak začít sázet na sport a vyhrávat

Sázení na sport je poměrně komplikovaná disciplína, která vyžaduje soustředění, disciplínu a vyvarování se emocí. To vše je samozřejmě nesmírně těžké, proto si popíšeme, jak začít sázet na sport a vyhrávat. Popíšeme si, jak jednotlivé příležitosti analyzovat, jak hledat správnou value v jednotlivých kurzech a tak dále. Když budete vědět, jak sázet na zápasy a neprohrávat, budete moci minimalizovat vaše ztráty a maximalizovat výhry. 

Podívejte se na kurzy a tipy pro Tipsport Gamechanger

Výzkum a analýza ve sportovním sázení

Než se rozhodnete nějakou sázku uskutečnit, je důležité věnovat nějaký čas analýze a přípravě. Za prvé je důležité rozumět sportu, na který sázíte. Ne, že musíte znát dopodrobna všechna pravidla, ale měli byste mít o konkrétním sportu povědomí, vědět, co může ovlivnit zápas, hráče, zda se jedná o kolektivní nebo individuální sport a tak dále.

Dále je vhodné si prostudovat statistiky. Jak se jednotlivým týmům a hráčům daří, jak si vedou ve vzájemné bilanci, jaká jsou zranění apod. Díky tomu můžete najít ucelený pohled na zápas, který vám může přinést zajímavou value. Výhodné kurzy pro hráče ale nezůstávají příliš dlouho, je potřeba proto analýzu provést rychle ale kvalitně. 

Pokud sázíte na známé sporty a ligy, je velmi pravděpodobné, že zde budou kurzy vypsány kvalitně a hledat zde chybu bookmakera bude těžké odhalit. Pokud ale sázíte na sporty nebo ligy méně známé a prozkoumané, je možné, že narazíte na zajímavou nabídku kurzu, která nakonec může být i výherní!

Správa bankrollu při sázení

Jak sázet na zápasy a neprohrávat v sobě zahrnuje také bankroll managment, tedy správu vašeho finančního konta u sázkové kanceláře. Toto je nesmírně důležité a obtížné udržet pod kontrolou, zvláště, když se příliš nedaří. Bankroll managment je ještě důležitější než strategie a tipy pro úspěšné sázení na fotbal.

Je důležité si hned na začátku určit, kolika penězi bude váš bankroll disponovat. Z tohoto konta byste pak měli uskutečňovat sázky v malých procentech. Typicky se doporučuje sázet maximálně 2 až 3 % při běžném sázení, 5–7 % v případě agresivnější strategie.

Zároveň je důležité si do sázkové kanceláře nahrát tolik peněz, kolik můžete ztratit. Je potřeba si totiž uvědomit, že každá sázka není automaticky výherní. Proto s penězi nakládejte opatrně, jen tak můžete být úspěšní v dlouhodobém hledisku.

Emocionální kontrola

Emoce hrají v kurzovém sázení velkou roli. Proto je nesmírně důležití je umět ovládat. Ano, může to být těžké, zejména v případě, kdy máte za sebou sérii proher, věříte jednomu týmu a chtěli byste své peníze zpět. V tuto chvíli hodně sázkařů zaváhá, neodhadne míru rizika, do sázení vloží přílišné emoce a… je na mizině. To se může snadno stát.

Proto se snažte emoce držte na uzdě. Pokud cítíte, že máte potřebu vyhrávat peníze zpět, dejte si chvíli pauzu. Pamatujte si, že prohrané peníze prostě odepíšete. Je to vaše ztráta, nepřemýšlejte nad tím, že jste je mohli mít. Povede to pouze k neuváženým sázkám!

Uzavírání sázek a bonusů

Jednotlivé sázkové kanceláře samozřejmě hráčům nenabízejí pouze vstupní bonusy, které jsou dostupné novým hráčům. Setkat se totiž můžete také s bonusy, které jsou určené pro stávající hráče. V rámci některých kanceláří můžete využívat zajímavé VIP programy, jinde zase můžete využívat vkladové bonusy či jiné nejrůznější akce.

Sázkové kanceláře neposkytují jen bonusy v podobě, jakou známe. Setkat se totiž můžete také s vylepšenými kurzy na sázenkách a dalších výhod. Rozhodně se vyplatí sledovat všechny bonusy, které jsou pro vás nachystané, nebudete litovat.

Závěrečné tipy a triky pro sázení na sport

Spoustu podstatných a důležitých informací jsme si popsali v odstavcích výše. Přesto je vhodné si všechny rady, tipy a triky ještě shrnout. V první řadě jde o to, abyste před uzavřením sázky provedli analýzu toho, jak si který tým stojí. Nedá se sázet jen podle kurzů, to vám dlouhodobě nepřinese výhry.

Dále je vhodné se zaměřit na jeden nebo dva sporty, a do těch se naplno ponořit. Díky tomu můžete získat maximální povědomí o všem, co může daný sport nabídnout a tím pádem můžete lépe odhadovat pravou value tiketu. Soustředit se můžete také na live sázky, které vám mohou přinést další zajímavý prvek vzrušení. 

Mějte ale na paměti, že také v rámci live sázení je důležité udržet emoce na uzdě. Ačkoli to může být díky překotnému vývoji zápasu někdy obtížné, musíte se držet. Jen to je opravdovým klíčem k úspěchu.

Jak sázet na zápasy a neprohrávat

Spousta nováčku dělá při sázení základní chyby. Jednou z velmi častých chyb je časté sázení. Abyste jako sázkař mohli být dlouhodobě úspěšní, je opravdu důležité myslet na to, že musíte hledat výhodné kurzy – tedy kurzy, kde se bookmaker splete. Není jednoduché takové kurzy najít, a proto ani není možné sázet desítky tiketů každý den.

Dále, pokud jste nováčkem, není vhodné se pouštět do sportů, o kterých nic moc nevíte. Můžete se totiž snadno nachytat do pastí, které sázkové kanceláře „připravily“ a tím prohrát peníze. Jako nováček raději začínejte na známých sportech. Ideální je sázení na hokej nebo fotbal.

Znovu se budeme opakovat, ale držte emoce na uzdě. V případě, že se vám podařilo několikrát za sebou vyhrát nebo naopak prohrát, nic to neznamená. Neměňte svou strategii, neriskujte a udržujte bankroll managment. Jen to může být skutečná cesta k úspěchu. 

Rizika a nebezpečí sázení na sport

Sportovní sázení s sebou nese určitá rizika, která mohou být. Tím hlavním je samozřejmě vznik závislosti. Sázení na sport by pro vás měla být zábava a radost, ne starosti a problémy. V případě, že se bojíte vzniku závislosti, doporučujeme nastavit si herní limity. Pokud je váš problém větší, vyhledejte specialistu.

Druhým zásadním problémem mohou být finance. To znamená, vždy sázejte jen tolik, kolik si můžete dovolit prohrát. Peníze, které do sázkové kanceláře posíláte berte jako předem prohrané. Sázení by zkrátka měla být zábava. Rozhodně nesázejte více než kolik si můžete reálně dovolit ztratit!

V případě, že budete sázet vyšší sumy, vždy dělejte tato rozhodnutí v klidu. Ideální je nesázet pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových drog. Může to ovlivnit vaše úsudky a lze tak prohrát i nemalé sumy.

Jak sázet na sport – shrnutí

Jak začít sázet už víte – nejdříve je důležité si vybrat silného partnera, tedy sázkovou kancelář, která vám nabídne zajímavé bonusy a kurzy na vaše oblíbené sporty. Výběr sázkové kanceláře je díky našim recenzím velmi jednoduchý.

Jak vyhrát v sázení na sport již víte taky. Před každým zápasem se věnujte sportovní analýze tak, abyste věděli, jak si který tým či hráč stojí. Jen to může být cesta k dlouhodobě úspěšnému sázení. A jak sázet na zápasy a neprohrávat jsme se naučili taky. V tomto případě je důležitý bankroll managment a také udržet emoce na uzdě.

Sázení na sport je dostupné každému, i úplným nováčkům. Je ale nesmírně důležité dodržovat některá pravidla tak, abyste měli ze sázení radost a ne starost. Sebekontrola je v rámci kurzového sázení na sport velmi důležitá.

Jak začít sázet na sport – často kladené otázky

Na závěr ještě přinášíme často kladené otázky a odpovědi na ně. Najdete zde vše, co by vás mohlo kolem sázení na sport ještě zajímat.

Nejdříve je vhodné najít ideální sázkovou kancelář, která nabídne skvělé vstupní bonusy, pravidelné bonusy pro stávající hráče a která vám nabídne sport, na který chcete sázet.

Bankroll managment je vlastně způsob, jakým nakládáte s financemi, které máte na herním účtu. Jen správné nastavení bankroll managmentu vám umožní být dlouhodobě úspěšnými sázkaři.

Pro začínající sázkaře se obecně doporučuje sázet na rozšířené sporty. Ideální je proto začínat na sportech jako je fotbal nebo hokej.

Velké. Emoce hrají v sázení velkou roli. Je proto nesmírně důležité se snažit držet emoce na uzdě. Někdy to může být velmi těžké, ale jen správné ovládání emocí vám může přinést úspěch.

Pod pojmem Value se skrývá hodnotnost tiketu. Jedná se o události, kde je například vypsaný vyšší kurz, než jaká je reálná pravděpodobnost výhry apod. Hledání value může být obtížné, nejjednodušší cestou je ale předzápasová analýza, která vám prozradí, jak na tom jednotlivé týmy jsou.

Kurzy jsou vypisovány sázkovou kanceláří a bookmakerem. To jsou lidé, kteří se v sázení velmi dobře orientují. Kurzy se pak mění podle toho, kolik lidí na co sází, stejně tak se mění podle aktuálních informací. Když se například zraní dvě hlavní opory, kurz pravděpodobně vzroste.

Live bet neboli živé sázení. Jedná se o sázky, které provádíte již v průběhu zápasu. Ne na všechny zápasy jsou live sázky připraveny. Na ty nejčastěji sporty ale ano. Také v live sázení lze najít zajímavé kurzy. Avšak mějte na paměti, že během živých sázek je ještě důležitější a obtížnější udržet emoce na uzdě.

Dnešní svět je propojený a plný informací. Můžete si tak snadno dohledat statistiky, vzájemné zápasy nebo klidně i příspěvky na sociálních sítích. Všechny tyto informace si zapíšete a následně vyhodnotíte. Čím déle se analýze budete věnovat, tím kvalitnější přehled o aktuální formě získáte.

Kombinovaná sázka znamená, že na tiketu nemáte jen jednu příležitost ale například tři. Díky kombinované sázce můžete zvýšit celkový kurz, zároveň se také snižuje pravděpodobnost výhry. Je proto důležité sázet kombinované sázky s rozumem.

Pokud se chcete sázení opravdu věnovat, můžete své dovednosti zlepšovat analýzami zápasů, sledování podmínek, které mohou ovlivňovat kurzy, číst nejrůznější zdroje informací nebo se například radit s komunitou sázkařů. To vše je možné proto, abyste se jako sázející zlepšili.