Live sázky

Zábava, vyšší kurzy, adrenalin a větší prostor pro hledání hodnoty. To všechno přinášejí live sázky, jeden z velmi rychle rostoucích trendů ve světě online hazardu. Co živé sázení znamená, jak funguje a kde se dá vyzkoušet, detailně popíšeme v tomto článku. Dále vám prozradíme také užitečné tipy a triky, abyste do světa live sázek mohli vstoupit správnou nohou, a pokud se chcete dozvědět něco více o nejlepších sázkových kancelářích, máme pro vás vždy aktuální žebříček, ke kterému se můžete kdykoli vrátit.

Nejlepší stránky na živé sázení

Sázkové kancelářeBonus na sázeníBonusový kód
Fortuna300 Kč za registraci + 200% match deposit až 6000 KčZískat bonus
Tipsport300 Kč za registraci + 100% match deposit až 50 000 KčZískat bonus
Sazka500 Kč za registraci + 100% match deposit až 9500 KčZískat bonus

Mezi 3 nejlepší bookmakery pro uzavírání live sázek patří Fortuna, Tipsport a Sazka. V České republice živé sázení provozují také SynotTip a Chance. První zmíněná platforma se na našem seznamu neumístila, druhá je téměř totožná s Tipsportem, protože patří pod jednu firmu. Všechno, co tedy zmíníme o Tipsportu, se tak dá vztáhnout i na Chanci. Pojďme se na jednotlivé platformy podívat trochu blíž. 

Fortuna live sázky – Nejširší nabídka, skvělé kurzy a vynikající bonus

Fortuna je momentálně nejlepší sázkovou kanceláří pro live sázení v České republice. Nabízí zdaleka nejširší nabídku živých zápasů probíhajících po celém světě, dokonce i exotických lig. Díky spolupráci s českou fotbalovou ligou má také skvělé pokrytí zápasů na domácí půdě. Při sázení je na této platformě možné sledovat živé přenosy ve vysoké kvalitě, dokonce i v mobilní aplikaci. A pokud není k dispozici živý přenos, můžete využít alespoň match trackeru.

Co se týče kurzů, v tomto ohledu se Fortuna velmi podobá Tipsportu. Kurzová hladina je zde takřka na stejné úrovni, na Fortuně jen o maličko výhodnější. Velmi silnou stránkou této platformy je také skvělý uvítací bonus 300 Kč, který je připisovaný v kreditech. Ty lze použít na cokoliv, klidně je hned vybrat. K volitelnému match deposit bonusu se váží poměrně výhodné podmínky, lepší než na ostatních platformách. Z těchto důvodů Fortuna získává první místo. 

Tipsport live sázky – Kvalitní streamování a výborné komunitní fórum

Slogan Tipsportu „Největší komunita sázkařů“ je pravdivý a zároveň tvoří jednu obrovskou výhodu. Na fóru této platformy totiž můžete najít celou řadu vynikajících tipů a analýz, které vás mohou inspirovat k zajímavým sázkám. Najdete zde také důležité informace o sázkových strategiích, což je vhodné zejména pro začátečníky. 

V rámci živého sázení Tipsport také exceluje. Nabídka sázek je sice o něco menší než na Fortuně, ale zato nabízí více živých přenosů. Tipsport je zároveň největším partnerem české hokejové ligy, takže má její lepší pokrytí. Navíc má lépe optimalizovanou a přehlednější mobilní aplikaci, což je u živých sázek velmi důležité.

Obrovskou nevýhodou Tipsportu je ale vstupní bonus, ke kterému se váží jedny z vůbec nejnáročnějších požadavků na sázení (nad 5 000 Kč 16x s kurzem sázek 4,00), kvůli čemuž se umisťuje na druhé příčce. Jak jsme již zmiňovali, Chance live sázky jsou Tipsportu velmi podobné, jen na této platformě najdete nižší bonus, který má ale stejné podmínky. 

Sazka live sázky – Zajímavé sázkové příležitosti, ale menší výběr

V prvních dvou případech byl souboj vyrovnaný a rozhodování o umístění bylo komplikované. Sazka nicméně ani zdaleka nedosahuje takové kvality jako Fortuna a Tipsport. Výběr je zde velmi omezený a všechny méně populární zápasy mají pouze match tracker, nikoliv živé vysílání. A pokud přenosy k dispozici jsou, nejdou spustit v mobilní aplikaci, což je velkou nevýhodou.

Sazka má mnoho jiných předností, například její Fantasy sázky nebo obsáhlé kasino. Pokud vám ale záleží zejména na live sázení, existují mnohem lepší alternativy. Za pochvalu stojí zajímavé sázkové příležitosti u některých lig a poměrně výhodný match deposit bonus na sázení, ke kterému se váží jednoduché podmínky. Navíc poskytuje nejvyšší bonus za registraci, který je připisován v kreditech. 

Co jsou to live sázky?

Když se řekne live sázky, někteří lidé si představí sázení naživo, například na chrtích závodech nebo dostizích. Dnes už má tento pojem jiný, avšak poměrně jednoduchý význam. Live sázky, česky živé sázky, jsou veškeré sázky uzavřené po započetí zápasu. Sázková kancelář i sázející tak mohou reagovat na momentální události v zápase. Například pokud padne gól, kurz na výhru skórujícího týmu se ihned sníží a druhého zvýší, díky čemuž se dá v live sázkách velmi dobře hledat hodnota. Speciálně pro naše čtenáře jsme připravili průvodce, jak sázet na sport. Představujeme tam všechny rady a tipy.

Live tipování mimo šanci na vyšší zisk přináší také další zábavu ke sledování zápasů. Reagovat na dění na hřišti je mnohem lepší než jej pouze sledovat. A nezáleží na tom, který sport máte nejraději. Existují live sázky na tenis, fotbal, hokej, basketbal, a dokonce i e-sporty. Samozřejmě ale záleží na tom, jakou platformu si zvolíte. Největší výběr má Fortuna a Tipsport, a to také v ohledu druhů sázek. 

Druhy live sázek

Počet sázkových příležitostí u živých zápasů se významně odvíjí od sledovanosti daného utkání. Protože je live sázky potřeba neustále obnovovat na základě událostí na hřišti, náklady bookmakera jsou mnohem vyšší. Aby tedy mohl poskytovat několik druhů sázek, musí se mu to vyplatit. U méně populárních zápasů najdete standardní 1X2 či over / under, jejichž kurz se v průběhu zápasu mění. 

Nejlepší live sázky jsou k dispozici na nejsledovanějších zápasech, například Premier League nebo českých prvních ligách. Při takových událostech najdete minutové sázky, například že v následující minutě padne gól. K těm se samozřejmě váží i vyšší kurzy, takže vás při správném vyhodnocení situace čeká vysoká odměna. Živé sázení tak vyžaduje nejen dobré analytické schopnosti, ale i rychlé reakce. Je také potřeba vědět, jak sázet na fotbal. Praxe by měla být vždy předcházena získáním základních pravidel.

Jak sázet live?

Uzavírání live sázek je úplně stejné jako sázení před zápasem. Jediný rozdíl je v tom, že se kurzy mohou velmi rychle měnit. V České republice lze momentálně sázet živě na několika platformách. Celkově nejlepší jsou Fortuna, Chance a Tipsport, mezi další sázkové kanceláře podporující live sázky patří také Sazka a SYNOT TIP. Uživatelské rozhraní všech stránek je velmi podobné a rychle se v něm zorientujete. 

Kroky k úspěšnému live sázení

Celý proces uzavření live sázky se dá shrnout do tří kroků. Do toho ovšem nezahrnujeme nutnou přípravu a získávání informací o zápase. Nejlepší live sázky jsou totiž ty, na kterých dokážete dobře a rychle identifikovat hodnotu. To je klíč k úspěšnému a dlouhodobě výdělečnému sázení. Zde jsou kroky k uzavření potenciálně výhodné live sázky:

 1. Najděte zápas: Na platformě bookmakera přejděte do sekce live a vyberte zápas, na který chcete vsadit. Měli byste mít alespoň základní přehled o hráčích a sestavách, abyste lépe odhadovali hodnotu kurzu. Pokud vás zajímá, na co sázet live, zkuste se inspirovat na různých fórech či sázkových stránkách.
 2. Vyberte sázku a počkejte na kurz: Podívejte se, jaké druhy sázek jsou v nabídce a rozhodněte, kterou z nich uzavřete. Kurz může být proměnlivý, takže zkuste chvíli počkat a pozorujte, jak se pohybuje. Tímto způsobem se dá dobře odhadnout čas, kdy sázku uzavřít. 
 3. Uzavřete sázku: Jakmile padne výhodný kurz, sázku rychle uzavřete. Je totiž dost možné, že se během několika vteřin změní. Poté vyčkejte na vyhodnocení tiketu, což se děje většinou až po skončení zápasu. 

Kurzy u live sázek

Jak již bylo zmíněno, live sázení se od předzápasového liší především vysokou proměnlivostí kurzu. Jediný gól tak může snížit kurz favorita až na úplné minimum, nebo naopak zvýšit kurz na jeho výhru, pokud prohrává. V ostatních ohledech dodržují live sázky systém klasických sázek. Kurzy vypisuje sázková kancelář na základě dostupných informací a vždy si nechává určitou provizi.

Některé stránky live zápasy interpretují jako „souboj mezi sázejícími“, což je nesprávné. Stejně jako v případě předzápasových sázek se jedná o souboj sázejícího a bookmakera, kde bookmaker vždy vyhrává. Pokud ale budete dodržovat zásady sázení na hodnotu, kurzy u live sázek vám mohou přinést velmi příjemné zhodnocení. 

Strategie pro live sázení

Sázení naživo se v rámci strategií prolíná s klasickým sázením. Zejména příprava je u obou velmi důležitá, a u živých sázek přímo nepostradatelná. Dejme tomu, že se v týmu nachází kvalitní hráč, který bývá na hřiště zpravidla postaven až ke konci zápasu. S takovou znalostí můžete předvídat, že momentální kurz na tým je momentálně nadhodnocený a průběh utkání se může ještě změnit. To je jeden z mnoha příkladů, kdy mohou znalosti vést ke slibnému výsledku. Specificky pro živé sázení se dají uplatnit následující strategie:

 • Sázení na karty / tresty: Pokud jde o live sázky, strategie sázení na karty či tresty je mnohem výhodnější než před zápasem. Již na začátku utkání totiž poznáte, v jaké kondici jsou oba týmy a zda hrají agresivně. Toho se dá využít zejména v hokeji či fotbalu, kdy můžete odhadnout, zda se bude v zápase faulovat. 
 • Sázení over / under: Jednou ze strategií je také sázení proti davu. Padnou-li například dva góly po sobě, většina sázkařů bude mít za to, že zákonitě padnou další a vsadí na over. Pokud však na základě vaší analýzy vyplyne, že v podobných zápasech padal menší počet gólů, za zvážení stojí sázka under, která bude mít výhodnější kurz. 
 • Sázky na jistotu: Nejlepší live sázky jsou ty, které vyhrávají vždy. Surebets spočívají v tom, že nejprve vsadíte na outsidera s kurzem vyšším než 2,00. Pokud je zápas dlouho nerozhodný, nebo se outsiderovi dokonce podaří získat náskok, stoupne i kurz na favorita. V případě, že bude vyšší než 2,00 stačí uzavřít sázku ve stejné hodnotě a zisk máte jistý. Jen málokdy tato situace ale nastává, proto je zapotřebí sázku důkladně analyzovat. 

Praktické rady na živé sázení

Pokud s live sázením teprve začínáte, máme pro vás několik rad a tipů, které dodržují všichni dlouhodobě úspěšní sázkaři. Na první pohled se mohou zdát jako samozřejmé, ale přesto stojí za připomenutí. Následující tipy na live sázky se snažte respektovat za všech okolností:

 • Zápasy: Pokud vás zajímá, na co sázet live, můžete se inspirovat na různých fórech. Nikdy byste však neměli sázet na zápasy, která dobře neznáte. Základem úspěchu je vynikající znalost utkání, hráčů, předchozích výkonů a formy. Vždy se dobře připravte před sázením live sázek. Například pokud chcete sázet na hokej, seznámte se s klíčovými radami, jak to dělat.
 • Připojení: Vždy sázejte live s dobrým připojením k internetu, protože se kurzy mění každou chvíli. Při špatném signálu je totiž možné, že se vám sázky aktualizují pozdě, nebo váš tiket nebude vůbec zapsán. 
 • Bankroll: Stejně jako u předzápasových sázek je důležité kontrolovat svůj bankroll. Předem si určete, kolik peněz na sázky v daném zápase použijete a této částky se držte. Zároveň je dobré si rozvrhnout, na jaké sázkové příležitosti je použijete.
 • Emoce: V poslední řadě rozhodně nepodléhejte emocím a nesnažte se své ztráty dohánět zvyšováním sázek v daném zápase. Obvykle to totiž vede k dalším prohrám. Ani nejúspěšnější sázkaři nevydělávají v každém zápase; důležité je vyhrávat často a trochu, nikoliv jednou a pořádně. 

Živé přenosy a jejich význam v živém sázení

Live sázky a online živé přenosy jsou od sebe v podstatě neoddělitelné. Pokud totiž nebudete vědět, co se na hřišti děje, budete sázet naprosto slepě. Kvůli tomu je důležité najít platformu, která provozuje živé sázení a zápasy také vysílá. Alternativně lze využít i vlastní zdroj přenosu, například předplacením sportovní televize. 

Kde sledovat online živé přenosy zdarma

V pravém slova smyslu živé přenosy zcela zdarma sledovat nelze. Možná tak na ČT Sport, když se vysílá nějaké větší utkání. Mnoho sázkových kanceláří však umožňuje sledovat zápasy přímo v sekci live bez poplatků. Obvykle stačí jen vsadit určitou částku, například na Tipsportu se jedná o 30 Kč měsíčně. A nezáleží na tom, jaký kurz sázka má. Pokud tedy vsadíte například s kurzem 1,03 a výhra je téměř jistá, v přeneseném významu můžete vysílání opravdu sledovat zdarma.

Fortuna sázky live také doprovází vysíláním a k přístupu stačí mít zůstatek na kontě. Některá vysílání však mají specifické podmínky, například sázku v určité výši. To stejné platí i pro Sazkabet, kde se ovšem nenachází tolik zápasů, tím pádem ani vysílání. 

Výhody a nevýhody live sázení

Živé sázení představuje velmi zajímavou možnost, která vyhovuje celé řadě sázejících. Nejenže je díky němu sledování zápasů mnohem zábavnější a akčnější, ale taky dává prostor pro chycení lepších kurzů. Na závěr uvedeme jeho klady a zápory oproti předzápasovým sázkám, abyste mohli zvážit, zda se mu budete věnovat více. 

Klady:

 • Zábava: Live sázky zápasu dodávají vzrušení. Jeho sledování je tak akčnější a interaktivnější. Nezapomeňte, že sázení by mělo být především formou zábavy, nikoliv zdrojem příjmů. 
 • Hodnota: Rychlé změny kurzu jsou vhodné k nalezení hodnotné sázky. Díky tomu získáte vyšší šance na dlouhodobou ziskovost. 
 • Příležitosti: Na sledovaných zápasech bývá více příležitostí, například zmiňované minutové sázky. 

Zápory:

 • Rychlost: U živých sázek jde především o rychlost. Pokud se vám nepodaří zareagovat včas, o svou sázku můžete přijít. 
 • Riziko: Live sázení umožňuje peníze rychle vyhrát, ale i ztratit. To často způsobuje snahu prostředky vyhrát zpátky, což ztráty následně ještě prohlubuje. 
 • Zpoždění: Zápasy jsou často o několik vteřin (nebo minut) opožděné, aby měl bookmaker dost času na nastavení kurzů. Sázející jsou tak vždy v nevýhodě. 

Live sázení – Často kladené otázky

Live sázení, neboli sázení naživo, znamená uzavírání sázek na již probíhající zápas.

Podstatou live sázky je reagovat velmi rychle. Pro chycení dobrého kurzu budete mít okno několika vteřin.

Ano, živé sázení lze kombinovat i s předzápasovými sázkami. 

Nejlépe ty, které dobře znáte. Jedině tak budete schopni najít hodnotu. Obecně nejoblíbenějšími sporty na live sázení jsou fotbal, hokej a basketbal. Případné rady na live sázky můžete čerpat na různých sportovních fórech. 

Bookmaker kurzy mění na základě událostí v zápase. Každá maličkost (roh, karta, faul, eso) tak může s kurzy zahýbat. 

Ano, živé sázení a živé přenosy k sobě neodmyslitelně patří. Na Fortuně, Tipsportu, Sazkabetu i Chanci můžete sledovat přímý přenos a rovnou na něj sázet. 

Live tipování bez sledování živého přenosu, nebo alespoň match trackeru, nemá smysl. Kvůli tomu byste měli online živé přenosy považovat za důležité kritérium při výběru platformy na sázení. Živé přenosy zdarma nabízí Fortuna, Tipsport, Chance i Sazkabet. 

Zkontrolujte připojení k internetu. Pokud problémy přetrvávají dlouhodobě, kontaktujte zákaznickou podporu platformy.