Loterie Korunka

Korunka patří mezi jednoho z nejstarších provozovatelů loterií v České republice, po Sazce byla hned druhá s povolením. V čem ale drží své prvenství jsou online loterie v Česku, které Korunka spustila v roce 2017 jako vůbec první na našem trhu. V tomto článku se na nabídku Loterie Korunka 2023 podíváme blíže, zhodnotíme výhodnost jejích bonusů a uvedeme návod na vsázení a kontrolování tiketů. Pojďme se na to vrhnout, ať můžete své korunky s trochou štěstí získat ještě dnes!

Korunka loterie 2023

Značka Korunka byla založena sázkovou společností Chance již v roce 1997, kdy nesla název obou produktů, tedy Chance Korunka. Přibližně o 15 let později se Korunka oddělila a vznikla samostatná společnost, která se zaměřovala striktně na provoz loterií a prodej stíracích losů. A jak již bylo zmíněno v úvodu, Korunka drží své prvenství v legálním provozu online loterií. V roce 2018 se Chance společně s Korunkou stala součástí holdingu Tipsport a. s., díky čemuž na Tipsportu, Chanci i Korunce najdete stejné stírací losy a loterie.

Je však potřeba zmínit, že Korunka má oproti dvěma zbylým stránkám nabízí mnoho výhod, tedy zejména u loterií. Kvůli tomu se přímo na Korunce vyplatí založit účet, který vám umožní:

 • Získat registrační bonus přímo na hraní loterií
 • Získat uvítací bonus za první vklad
 • Účastnit se věrnostního programu, který má formu cashbacku
 • Účastnit se soutěží o peněžní i hmotné ceny

Na stránkách Korunky můžete vsadit 8 různých tiketů, které detailně analyzujeme níže v textu. Slosování loterie probíhá 2x denně každý den v týdnu a nejvyšší možná výhra je 50 000 000 Kč. Nyní se podíváme na bonusy, které vám přinese registrace na stránkách Korunky, a jejich podmínky.  

Korunka bonusy zdarma dnes

Jednou ze zmiňovaných výhod Korunky jsou skvělé uvítací bonusy. První z nich je Korunka bonus za registraci, druhý 100% match deposit. Součástí je také věrnostní cashback, kterému se detailně věnujeme níže v textu. Následující tabulka obsahuje hodnotu a podmínky uvítacích bonusů:

Korunka bonusHodnota bonusuPodmínky Promo kód
Bonus za registraci300 Kč v kreditechRegistrace Kompletní ověření účtuPromo kód – Aktivovat
Bonus za vklad100% match deposit až 3 000 KčVklad alespoň 100 KčProsázet 2násobek vkladuDenně lze splnit max. 10 %Promo kód – Aktivovat

Celkově je nabídka uvítacích bonusů Korunky velmi dobrá, protože se skládá jak z bezplatné části, tak match depositu. 300 Kč získá každý, kdo se zaregistruje a kompletně ověří svůj účet. Kredity lze využít na zakoupení jakéhokoliv tiketu či stíracího losu. Druhou část tvoří bonus ke vkladu, který má podmínku prosázení pouze 2x. Ačkoliv je omezen časově a vyžaduje delší plnění, podmínky jsou velmi férové a dosažitelné.

Korunka bonus za registraci 300 Kč

Nyní se detailně podíváme na Korunka bonus za registraci a popíšeme jeho podmínky. Jak bylo zmíněno v předchozím odstavci, k získání tohoto bonusu není potřeba nic prosázet; stačí se jen zaregistrovat. To s sebou ale určité požadavky přináší:

 • Aktivace bonusu: Bonus není nutné ručně aktivovat. Kredity budou připsány automaticky po dokončení registrace.
 • Požadavky registrace: Za plnou registraci je považováno:
  • pravdivé vyplnění registračního formuláře,
  • ověření totožnosti,
  • ověření platební metody
  • a nastavení herních limitů. 
 • Časové omezení: Loterie Korunka online žádná časová omezení explicitně neuvádí, ale dle zákona je nutné kompletní registraci dokončit do 30 dnů od dočasné registrace. Ověřit účet je tedy nutné do jednoho měsíce od vyplnění formuláře.

Důležité je také zmínit, že bonus se vyplácí v káčkách, virtuální měně Korunky, kterou lze použít na zakoupení kteréhokoliv tiketu do loterie. Káčka nelze přímo převést na koruny a vybrat, ale veškeré tikety vsazené s nimi budou vyplaceny v korunách.

Korunka bonus až 3 000 Kč za vklad

Druhou část uvítacího bonusu tvoří 100% match deposit až 3 000 Kč. To znamená, že pokud vložíte například 1 000 Kč, jako bonus dostanete dodatečných 1 000 Kč. Pro to je nicméně nutné splnit několik důležitých podmínek:

 • Aktivace bonusu: Bonus je aktivován potvrzením bonusové nabídky, která se objeví automaticky. Hrát o bonus je možné již při dočasné registraci, ale pro jeho vyplacení je nutné mít plně ověřené uživatelské konto.
 • Minimální vklad: Pro získání nároku na plnění bonusu musíte vložit alespoň 100 Kč.
 • Požadavky na sázení: Bonusovou částku je nutné prosázet 2krát. Každý den lze splnit pouze 10 % požadavku. 
 • Vyplácení: Bonus je vyplácen po desetinách. 
 • Časové omezení: Požadavek na sázení je nutné splnit do 90 dnů od registrace. Pokud nestihnete získat celý bonus, jeho vyplacená část vám na kontě zůstane. 

Korunka přihlášení a registrace

Abyste mohli získat bonusy a vsázet tikety, musíte mít na Korunce zaregistrovaný účet. Celý proces je rychlý a netrvá ani 10 minut. V této sekci uvedeme 4 kroky, které je nutné k získání trvalého konta udělat. Pokud vás zajímá, jak vsadit Korunku a uzavřít sázku, tomuto tématu se věnujeme níže. 

 1. Navštivte stránky: Pro registraci je nutné navštívit oficiální stránky Korunky. Najdete je na internetu, nebo kliknutím na zabezpečený odkaz níže. 
 2. Vyplňte registrační formulář: Na stránkách klikněte na tlačítko registrace v pravém horním rohu. Vyplňte všechny potřebné údaje jako jméno, příjmení, adresa a další. 
 3. Ověřte svůj účet: Po registraci budete vyzvání k ověření svého uživatelského účtu. Na to máte 30 dní. Nejjednodušší metodou ověření je využití Bank ID, které ověří totožnost, adresu i platební metodu. Poté jen stačí nastavit herní limity. 
 4. Aktivujte bonusy: Jakmile budete mít trvalý účet, Korunka bonus za registraci okamžitě připíše na vaše herní konto. Nyní můžete provést vklad a aktivovat také match deposit bonus.
 5. Znovu se přihlaste: Protože bonus není splnitelný v jeden den, zajisté se budete muset přihlásit vícekrát. K tomu stačí znovu navštívit stránky Korunky a kliknout na tlačítko Přihlásit. Zde vyplníte své uživatelské jméno a heslo, načež budete přesunuti do herního konta.  

Dnešní výsledky loterie Korunka

Veškeré výsledky loterie Korunka je možné sledovat živě na YouTube kanále Korunky. Zde pravidelně probíhají přenosy tažení čísel, kontrolované notářem. Tažení, a tedy i přenosy, probíhají pravidelně 2krát denně. První slosování se odehrává odpoledne ve 14:00, večerní slosování pak probíhá v 18:00. Ačkoliv má Korunka v nabídce celkem 8 různých tiketů, jejich výsledky se odvíjí od jedné loterie.

Jak vsadit tiket loterie Korunka

Nyní se detailně podíváme na to, jak vsadit Korunku, a jaké tikety je možné pořídit. Korunka má jakožto první online loterie v Česku velmi širokou nabídku tiketů, ze které si můžete vybrat. Ačkoliv se jejich pravidla trochu liší, proces vsázení je ve všech případech stejný:

 1. Zaregistrujte / přihlaste se: Před vsazením tiketu je nutné se přihlásit, popřípadě zaregistrovat. Ze svého hráčského konta budete moci kupovat tikety a vybírat výhry. 
 2. Vyberte si tiket: V sekci loterií vyberte jeden z 8 tiketů, který chcete vsadit. Detailní analýzu všech produktů najdete níže. 
 3. Vyplňte čísla: Podle vybraného tiketu vyberte požadovaný počet čísel a kombinací. Můžete zvolit také bonusová čísla a tutovky.  
 4. Zvolte slosování: Pod vybranými čísly se nachází tabulka, kde můžete vybrat čas slosování. K dispozici je jedno či dvě tažení v jeden den, případně si můžete předplatit vsázení se stejnými čísly na týden, nebo měsíc. 
 5. Zkontrolujte výsledky: Výsledky Korunka zveřejňuje každý den na svých stránkách a YouTube kanále. Pokud vyhrajete, Korunka vám na online konto částku připíše automaticky. 

Korunka na 3

loterie korunka na 3

Nejjednodušším tiketem v nabídce je Korunka na 3. Základní sázka je 15 Kč, ale dá se libovolně násobit. Stejně jako u jiných tiketů losování Korunka probíhá odpoledne ve 14:00 a večer v 18:00. Její pravidla jsou snadná; stačí si vybrat 3 čísla z tažených 49, přičemž rozdělení výher je následující:

 • Pokud uhodnete právě jedno číslo, získáte sázku zpátky (pravděpodobnost 1 : 6, tedy 17 %).
 • Pokud uhodnete dvě čísla, získáte asi čtyřnásobek sázky (pravděpodobnost 1 : 133).
 • Při uhodnutí tří čísel vyhráváte 166násobek sázky (1 : 18 424, tedy 0,005 %).
Korunka na 3
Počet hádaných čísel3 z 49
Násobitel výhry1x až 166x
Výhra za sázku 15 Kč15 až 2 500 Kč
Pravděpodobnost výhry*1 : 133

*Pravděpodobnost výhry v tabulce označuje pravděpodobnost na získání vyššího obnosu, než byla samotná sázka. V tomto případě je to tedy uhodnutí dvou čísel, protože uhodnutí jednoho čísla znamená výhru o hodnotě sázky. Pro další tabulky je princip výpočtu stejný. 

Korunka na 4

loterie korunka na 4

Na stejném principu jako předchozí tiket funguje Korunka na 4, ve které si vybíráte 4 čísla. Díky tomu je zde vyšší pravděpodobnost na uhodnutí alespoň jednoho čísla, které vám zajistí získání peněz nazpět. Nejnižší sázka je 25 Kč, ale dá se libovolně násobit. 

 • Při uhodnutí jednoho čísla získáte sázku zpátky (1 : 3,73).
 • Při uhodnutí dvou čísel získáte dvojnásobek sázky (1 : 35,67).
 • Při uhodnutí tří čísel získáte 20násobek sázky (1 : 1 177).
 • Při uhodnutí čtyř čísel získáte 600násobek sázky (1 : 211 876).
Korunka na 4
Počet hádaných čísel4 z 49
Násobitel výhry1x až 600x
Výhra za sázku 25 Kč25 až 15 000 Kč
Pravděpodobnost výhry1 : 35,67

Korunka na 5

loterie korunka na 5

Další loterie Korunka online je Korunka na 5, kde hádáte 5 z 49 tažených čísel. S rostoucí sázkou se zvyšuje i pravděpodobnost na výhru, ale samozřejmě i výše ztráty při neúspěchu. Pokud rádi riskujete, obecně se vám vyplatí kupovat tikety s více hádanými čísly. V tomto případě je nejnižší sázka 35 Kč.

 • Při uhodnutí jednoho čísla nevyhráváte.
 • Při uhodnutí dvou čísel získáte 1,42násobek sázky (1 : 14,4).
 • Při uhodnutí tří čísel získáte 14,2násobek sázky (1 : 201,57).
 • Při uhodnutí čtyř čísel získáte 428násobek sázky (1 : 8 667).
 • Při uhodnutí pěti čísel získáte 57 000násobek sázky (1 : 1 1906 884).
Korunka na 5
Počet hádaných čísel5 z 49
Násobitel výhry1,42x až 57 000x
Výhra za sázku 35 Kč50 až 2 000 000 Kč
Pravděpodobnost výhry1 : 14,4

Korunka Šestka

loterie korunka sestka

Poslední ze série tiketů bez zvláštních pravidel je Korunka Šestka, kde hádáte 6 z 49 tažených čísel. Pravděpodobnost na výhru v této loterii je poměrně nízká, ale zato nabízí vysokou výplatu 14násobku sázky. Cena jednoho tiketu začíná na 35 Kč a stejně jako v předchozích případech se dá násobit.

 • Při uhodnutí jednoho čísla nevyhráváte.
 • Při uhodnutí dvou čísel získáte sázku nazpět (1 : 7,55).
 • Při uhodnutí tří čísel získáte 14,28násobek sázky (1 : 56,66).
 • Při uhodnutí čtyř čísel získáte 71,42násobek sázky (1 : 1 032).
 • Při uhodnutí pěti čísel získáte 7142násobek sázky (1 : 54 200).
 • Při uhodnutí všech čísel získáte 140 000násobek sázky (1 : 13 983 816)
Korunka Šestka
Počet hádaných čísel6 z 49
Násobitel výhry1x až 140 000x
Výhra za sázku 35 Kč35 až 5 000 000 Kč
Pravděpodobnost výhry1 : 56,66

Korunka Hop Trop

První z loterií nabízející zajímavější pravidla je Hop Trop. Jméno tohoto tiketu je poměrně výstižné, protože hádáte přesný počet čísel. Pokud všechna uhodnete, vyhráváte. Pokud je však alespoň jedno odlišné, ztrácíte celý vklad. Jak píše sama Korunka, zkrátka hop nebo trop. Cena tiketu je vždy 10 Kč, ale dá se násobit. Tento tiket je rizikovější, s čímž samozřejmě rostou i výhry:

 • Sázka na jedno číslo vyhrává 5násobek vkladu (1 : 49).
 • Sázka na dvě čísla vyhrává 45násobek vkladu (1 : 1 176).
 • Sázka na tři čísla vyhrává 550násobek vkladu (1 : 18 424).
 • Sázka na čtyři čísla vyhrává 8 500násobek vkladu (1 : 211 876).
 • Sázka na pět čísel vyhrává 200 000násobek vkladu (1 : 1 906 884).

Korunka Kombi

loterie korunka kombi

Kombi je jedním z nejoblíbenějších tiketů u Korunky, protože nabízí nepřeberné množství vysokých výher i s malými vklady. Její pravidla jsou ovšem komplexnější než v předchozích případech, takže není možné vystihnout všechny sázky, výhry ani jejich pravděpodobnosti. Pravidla jsou následující:

 • Hráč si zvolí 3 až 16 čísel, přičemž každé číslo může být zastoupeno jednou. 
 • Z vybraných čísel se vytváří jednice, dvojice, trojice, čtveřice a pětice. 
 • Namísto čísel sází uživatel na dané n-tice po jedné koruně. 
 • Cena sázky na n-tici se odvíjí podle toho, kolik kombinací umožňuje. Pokud tedy například vyberete 5 čísel a vsadíte na jednici, sázka bude 5 Kč. Pokud na dvojici, sázka bude 10 Kč, protože mezi 5 čísly existuje 10 dvojic.
 • Sázky lze uzavřít na více n-tic. Jejich cena se vzájemně sčítá a tvoří celkovou cenu tiketu. 

V praxi to znamená, že Korunka Kombi výsledky v podstatě nijak neomezuje. Vy si tak můžete vytvořit jeden tiket složený ze všech zmíněných tiketů a přiřadit jim jakoukoliv hodnotu uznáte za vhodnou. 

Korunka Kombi plus

loterie korunka kombi plus

Zdaleka nejkomplexnějším tiketem od Korunky je Kombi plus, který představuje spojení tiketů Kombi a Hop Trop. Namísto samostatných čísel si zde hráči vytvářejí skupiny čísel, ze kterých musí padnout všechna zvolená čísla (část Hop Trop). Tyto skupiny se pak mezi sebou dají dále kombinovat a přiřazuje se jim libovolná hodnota (část Kombi). Možností je zde ještě více než v předchozím případě, takže nelze přesně vystihnout všechny pravděpodobnosti na výhru. 

Speciálním dodatkem je Tutovka představující libovolné množství čísel, které se musí nacházet na každém tiketu. Aby tedy byl tiket výherní, Tutovka musí být vytažena. To samozřejmě snižuje pravděpodobnost výhry, ale na druhou stranu významně zvyšuje její výši. Nejlépe však strukturu sázek pochopíte, pokud se na Korunce zaregistrujete a vyzkoušíte si tiket složit sami. 

Korunka za 20,- (novinka)

loterie korunka dvacet za 20

V nabídce Korunky najdeme ještě jeden speciální tiket, a to Korunku za 20,- umožňující přesně tipovat 6 z 49 tažených čísel. Jedná se tak o klasickou loterii s výhrou až 50 000 000 Kč. Tedy pouze v případě, že si aktivujete tzv. raketu. Standardní cena tiketu je 20 Kč s maximální výhrou 20 000 000 Kč. Pokud si ale připlatíte 10 Kč a aktivujete raketu, z maximální výhry se stává 50 000 000 Kč; jinak raketa výhru neovlivňuje. 

 • Při uhodnutí jednoho čísla vyhráváte polovinu vkladu (1 : 2,42).
 • Při uhodnutí dvou čísel vyhráváte sázku zpátky (1 : 7,55).
 • Při uhodnutí tří čísel vyhráváte 6násobek vkladu (1 : 56,66).
 • Při uhodnutí čtyř čísel vyhráváte 38,5násobek vkladu (1 : 1 032)
 • Při uhodnutí pěti čísel vyhráváte 2500násobek vkladu (1 : 54 200).
 • Při uhodnutí šesti čísel vyhráváte 1 000 000násobek vkladu (1 : 13 983 816).
 • Při aktivované raketě vyhrajete 1 666 666násobek vkladu (1 : 13 983 816).
Korunka za 20,-
Počet hádaných čísel6 z 49
Násobitel výhry0,5x až 250 000x
Výhra za sázku 20 Kč20 až 20 000 000Kč
Pravděpodobnost výhry1 : 56,66

Korunka kontrola tiketu

Pokud jste si vsadili tiket a chcete ověřit, zda byl výherní, můžete tak provést na oficiálních stránkách. Korunka výsledky také zasílá přes e-mail, kde hráče o případných výhrách informuje. Pokud vám však e-mail nepřišel a chcete si ověřit tažení, na loterie Korunka kontrola tiketu probíhá následovně:

 1. Přihlaste se: Jako první se přihlaste na svůj účet Korunky. Ihned po přihlášení byste měli vidět, zda váš tiket vyhrál. Poznali byste to upozorněním a navýšenou hodnotou konta. 
 2. Přejděte do sekce výsledky: Pokud se chcete podívat, jaká čísla byla tažena, přejděte do sekce výsledků a najděte slosování, na které jste vsázeli. 
 3. Ověřte čísla: Jakmile tažení najdete, podívejte se na vylosovaná čísla a porovnejte je s hodnotami na svém tiketu. 

Dbejte však na to, že oficiální doména Korunky je korunka eu, nikoliv korunka cz. Mnoho hráčů se při ověřování tiketů totiž dostane na špatnou stránku, kde žádné výsledky nejsou k nalezení. 

Výhry v loterii Korunka

Největší motivací při hraní hazardních her je samozřejmě šance na získání vysoké sumy s nízkým vkladem. Stejně jako všechny hry o peníze nabízí loterie Korunka celou řadu příležitostí, které vám při troše štěstí mohou z pár korunek udělat vysoké částky. Výhry jako takové se odvíjejí od rizika a vkladu, přičemž platí, že vyšší riziko znamená vyšší výhru.

Loterie KorunkaHlavní výhra
Korunka na 32 500 Kč
Korunka na 415 000 Kč
Korunka na 52 000 000 Kč
Korunka Šestka10 000 000 Kč
Korunka Hop Trop2 000 000 Kč
Korunka Kombi12 000 000 Kč
Korunka Kombi plus12 000 000 Kč
Korunka za 20,-50 000 000 Kč

Korunka klub

Loterie Korunka online nabízí svým hráčům skvělý věrnostní program, který odměňuje všechny sázející formou cashbacku. Kupováním tiketů a stíracích losů získáváte káčka, což jsou věrnostní body Korunku klubu. Ty lze poté využít na nákup jakýchkoli dalších tiketů. Zde jsou pravidla účasti:

 • Za každých 5 vsazených Kč získáte na konto 1 káčko.
 • Pokud sázíte denně, dostanete bonusová káčka. Za každý den v řadě získáte o jedno káčko navíc. Maximální odměna je 5 káček denně počínaje 5. dnem sázení. 
 • Za 120 káček si můžete koupit tiket v hodnotě 10 Kč.
 • Káčka získáte za nákup tiketů do loterií i online losů. 
 • Bonusová káčka lze vyhrávat také v soutěžích nebo za přivedení přítele. 

Jak se zaregistrovat do Korunka klubu

Na věrnostním programu Korunky je nejlepší, že nevyžaduje žádnou speciální registraci. Nárok na věrnostní body má totiž každý, kdo má na Korunce trvalé konto. Ať už tedy hrajete jednou denně nebo jednou do roka, z každého tiketu získáte odměnu. Jedinou podmínkou je tak získání trvalého konta, načež benefitů Korunka Klubu budete moci využívat ihned. 

Zdanění výher v Korunce

Na závěr popíšeme daňovou povinnost výherců loterií. V první řadě je nutné zmínit, že výherce jako takový sám nic platit nemusí. Pokud výhra v loterii podléhá nějakému zdanění, peníze státu odvádí samotný provozovatel loterie a výherce dostane již zdaněnou částku. Hráči se tak nemusí o nic starat. Pokud vás přesto zajímá, jak zdanění funguje, máme zde několik příkladů. 

Výhry v číselných loteriích jsou od daně z příjmu (ve výši 15 %) osvobozeny, pokud jednorázově nepřesáhnou 1 000 000 Kč. Pokud vyhrajete 1 000 000 Kč, na účet vám od provozovatele loterie přijde přesně milion. Pokud je částka vyšší, výhra již zdanění podléhá. V případě, že tedy vyhrajete 1 000 001 Kč, na účet vám přijde jen 850 001 Kč.

Paradoxně tak při vyšší výhře získáte méně. Pokud však dvakrát, třikrát nebo libovolněkrát do roka vyhrajete přesně 1 000 000 Kč, žádnou daň platit nebudete. Na rozdíl od kurzových sázek se totiž výhry v loteriích nesčítají. 

Jen pro zajímavost, vyhrát nad milion Kč se vyplatí v případě, že skutečná výhra bude alespoň 1 176 500 Kč. V takovém případě na účet dostanete přibližně milion a 25 Kč. Tato informace se hodí zejména u sázek kombi, kde můžete svou potenciální výhru citlivě ovlivnit. Z praktického hlediska tak nedává smysl, abyste mířili na výhru v rozmezí 1 až 1,177 milionu. 

Loterie Korunka – Často kladené otázky

Losování Korunka probíhá každý den ve 14:00 a 18:00.

Korunku si můžete vsadit na pobočkách, nebo na internetu. Loterie Korunka online má nicméně mnoho výhod, například bonusy, cashback a pohodlnou kontrolu tiketů.

Loterie Korunka výsledky slosování v případě výhry zasílá na e-mail. Ručně svůj tiket můžete zkontrolovat na stránkách korunka eu, kde bývají výsledky zveřejněny okamžitě po slosování.

Pokud při slosování vypadne živý přenos, na tažení to nic nemění, neboť je vždy kontrolováno notářem.

Korunka má na výběr celou řadu tiketů s odlišnými cenami. Nejlevnější stojí 15 Kč, nejdražší 35 Kč.

Loterie Korunka online umožňuje sázení kdykoliv a odkudkoliv. Pokud však chcete stihnout nejdřívější slosování, musíte stihnout vsadit do 14:00 nebo 18:00.

Násobek sázky určuje, o kolikrát větší bude vaše výhra. Pokud je násobek 1x, pak má výhra stejnou hodnotu jako sázka. Pokud je například 10x, při vsazení 100 Kč získáte 1000 Kč. 

Slosování Korunky je vysíláno živě na oficiálním YouTube kanále Korunky a na jejích internetových stránkách. Ihned po slosování výsledky Korunka zveřejní na stránkách korunka eu

V Korunce můžete uplatnit registrační bonus 300 Kč ověřením svého účtu. Dále je možné získat match deposit až 3 000 Kč na první vklad. Tyto nabídky platí pouze pro nově registrované uživatele.