Fortuna loterie

Fortuna nabízí celkem 9 loterií. Nejpopulárnější Fortuna loterie jsou: 3 z 21, 20 z 80, Meloun, Trojka a Lucky six. Níže jsem provedl analýzu každé loterie s výpočtem šancí na výhru a mými praktickými radami, jak sázet, aby se vyhrálo nejvíce. A pokud použijete Fortuna promo kód, k registraci navíc dostanete hodnotné bonusy. Provedl jsem detailní analýzu všech aspektů a přináším ucelený pohled na to, zda se na Fortuně vyplatí loterie hrát.

Fortuna promo kód
300 Kč + 600 Kč bez rizika
Kód byl zkontrolován a ověřen dne 23.04.2024
Bonus bez rizika je stanoven ve výši 100 % počátečního vkladu až do výše 600 Kč – minimálně 10 Kč. První sázka musí být uzavřena do 2 dnů od vkladu. Minimální celkový kurz na sázkovém lístku musí být 2,0:1
Fortuna loterie:

Loterie Fortuna 2024

Po otevření sekce loterie Fortuna ukáže všechny dostupné hry, které si mohou zaregistrovaní hráči vyzkoušet. Na rozdíl od výherních automatů zde bohužel nejsou žádné demoverze, nicméně to platí pro všechny sázkové stránky. Hlavní přehled sekce dělí loterie do tří kategorií:

 • Rychlé loterie: Do první kategorie spadají 3 z celkem 11 různých loterií uvedených na stránce. Rychlé loterie jsou typické tím, že mají extrémně rychlé slosování. Například Fortuna Lucky Six je tažena každé 3,5 minuty, Next 6 dokonce co 12 sekund. Samozřejmě se ale jedná o softwarová tažení, takže svým způsobem tyto loterie připomínají automaty. Jediný rozdíl je v tom, že u loterií můžete svou výhru nějakým způsobem (zvolením správných čísel) ovlivnit.
 • Loterie: Nejobsáhlejší sekce se 6 tituly skýtá klasické loterie, jejichž slosování probíhá jednou až dvakrát denně. Mají různá pravidla a komplexnost; například Fortuna Trojka je velmi jednoduchá, prostě jen vyberete tři čísla a podle toho, kolik jste zvolili správně, získáte 1, 5 nebo 250násobek vkladu. Jiné zase požadují sázení až 20 čísel a vytváření různých kombinací.
 • Na pobočce: Poslední kategorií jsou loterie, které je možné hrát pouze na pobočce. 

Loterie Fortuna Online

Já se v této recenzi budu zaměřovat pouze na Fortuna loterie, které je možné hrát online. Oproti klasickým tiketům je totiž lze vsázet pohodlně z domova, a dokonce i mobilních zařízení. Další výhodou je, že pro výhry není nutné nikam chodit a na jejich vsázení máte více času, takže se můžete inspirovat různými statistikami. Ty Fortuna dodává v několika podobách, nicméně žádná z nich není vyloženě uživatelsky přívětivá.

Možná si říkáte, jaké možnosti nabízejí konkurenční stránky. Jak jsem již zmínil, Korunka má ke všem tiketům pouze jedno slosování. V sekci výsledků si tedy zvolíte časové rozpětí, načež se na jedné stránce vypíšou výsledky všech slosování, takže není potřeba nic vybírat. Nejlíp to ale dělá Sazka, která k největším loteriím přidává tabulkový .csv dokument, kde jsou data připravena k analýze. K dalším loteriím zase přidává statistiky jako nejlosovanější nebo nejméně losovaná čísla přímo na stránky. Abych ale byl férový, asi 3 z nich mají statistiky podobné těm na Fortuně a Korunce.  

Stojí loterie u Fortuny za to?

Kvůli vám popíšu, jak si podle mého výzkumu stojí Fortuna loterie proti konkurenci. Ve své Fortuna recenzi jsem popisoval, že tato značka patří mezi nejlepší online kasina, protože má vynikající nabídku automatů, rulet a opravdu vynikající bonusy, kterým se konkurence nevyrovná. Platí to stejné i u loterií?

KritériumFortunaSazkaKorunka*
Počet klasických loterií698
Počet rychlých loterií350
Loterií celkem9148
Jednoduché loterieAnoAnoAno
Komplexní loterieAnoAnoAno
Speciální funkceNeAnoNe
*Nabídka Korunky zahrnuje také Tipsport a Chanci, kde jsou dostupné stejné produkty

Během své analýzy jsem zjistil, že nejvíce loterií má jednoznačně Sazka, a to jak klasických, tak rychlých. Není se ale čemu divit, protože se jedná o primární produkt této společnosti. Fortuna má celkem 9 loterií, což je o jednu víc než Korunka. Zároveň loterie Korunky nejsou tak variabilní, což je dáno tím, že se vztahují pouze k jednomu tažení. Dále nenabízí žádné rychlé loterie, což je obrovskou nevýhodou. Nabídka Fortuny je tak podle mého názoru velmi obstojná, druhá nejlepší.

Dalším velkým plusem, který s sebou loterie Fortuna přinášejí, je obrovská rozmanitost. Ačkoliv pro mě bylo ze začátku poměrně těžké pochopit jednotlivá pravidla a jak spolu vlastně souvisí, zjistil jsem, že celková nabídka je opravdu velmi bohatá. Ať už rádi sázíte jednoduché tikety nebo přesycené kombinátory, na Fortuně si určitě vyberete. Oproti Sazce se zde nacházejí také tikety s větším počtem možností, zejména legendární Fortuna loterie 20 z 80 jich má opravdu nespočet.

Jak hrát loterie na Fortuně?

Pokud vás nabídka Fortuny zaujala, už se stačí jen zaregistrovat! V této sekci proto uvedu krátký návod, jak celý proces zdárně dokončit, získat při tom nejvýhodnější bonusy a vsadit si svůj první tiket. Pojďme se tedy podívat, jak můžete loterie Fortuna začít hrát v 5 jednoduchých krocích:

 1. Registrace: Klikněte na tlačítko níže, které vás přesune přímo k registračnímu formuláři na oficiálních stránkách Fortuny. 
 2. Výběr bonusu: V dalším kroku registračního procesu si budete moci vybrat bonus. Ačkoliv má Fortuna speciální nabídku přímo na loterie, ostatní bonusy jsou mnohem výhodnější. Důvody toho popisuji v dalším odstavci. 
 3. Ověření kontaktu: Následně budete muset ověřit svůj e-mail zadáním kódu, který vám na něj přišel, a telefonní číslo..
 4. Ověření identity: Po úspěšné registraci musí provozovatel dle zákona ověřit identitu hráče, 
 5. Vyberte loterii: Nyní už jen stačí přejít do sekce loterie, vybrat si hru a začít hrát. 

Uzavřete sázku: Po otevření loterie zvolte čísla, která chcete vsadit. Vpravo se vám bude sestavovat tiket, kde jsou zvolená čísla ukázána. Ve stejné oblasti můžete také nastavit výši sázky, kterou chcete na tiket položit, nebo nastavit různé kombinátory. 

Vyberte slosování: V kalendáři níže vyberte slosování, na které chcete vsadit. Můžete vybrat i více dnů, přičemž na každý z nich si koupíte stejný tiket. Na závěr celou sázku zkontrolujte a kliknutím na tlačítko Vsadit loterijní tiket potvrďte.

Zjistěte výsledky: Slosování probíhá živě na stránkách Fortuny v sekci výsledky, nebo na jejich YouTube kanále. Můžete tedy živě sledovat, jaká čísla byla tažena. Pokud ale přenos nestihnete, nevadí. V sekci výsledky jsou uložena všechna tažení, takže si je můžete zpětně zkontrolovat. V poslední řadě vám v případě výhry Fortuna stejně pošle na e-mail informaci o výhře, takže určitě nezapomenete. Navíc vám částka bude na konto připsána automaticky.  

Fortuna bonus 400 na loterie

Výše jsem napsal, že moje analýza českých kasin staví Fortunu jako stránku s největším počtem bonusů. Skutečně, při registraci si můžete vybrat přibližně 6 různých nabídek, přičemž jedna z nich je přímo na Fortuna loterie. Nebudu se pouštět do analýzy všech, ale rozhodně musím zmínit alespoň bonus na loterie a stírací losy, který vnímám poměrně negativně. Bonusy na Fortuně se dělí takto:

 • Bonus za registraci: Každý hráč po úspěšné registraci a ověření účtu na Fortuně získá 300 Kč v kreditech, které je možné použít na cokoliv. Neváží se k nim žádné podmínky, dokonce je lze okamžitě vybrat na účet. To je mimochodem jeden z nejlepších registračních bonusů v ČR.
 • Uvítací bonus: Druhý bonus je uvítací, ke kterému se většinou nějaké podmínky vážou. Může se jednat o match deposity podmíněné objemem sázek, nebo třeba bonusy na kurzové sázky, kde musí mít tikety určitou hodnotu. Ty poskytují vyšší částky, konkrétně 500 až 50 000 Kč.

Ačkoliv je bonus na loterie uvítacím bonusem, zjistil jsem, že jeho část je tvořena bonusem za registraci. Bonus „400 Kč na loterie“ tedy obsahuje pouze dodatečných 100 Kč, které dostanete navíc k registračnímu bonusu. To stejné platí i o bonusu na stírací losy. Je pravda, že ani k této dodatečné stokoruně se nevážou žádné podmínky, ale z ostatních nabídek můžete získat obnosy vyšší. Na druhou stranu oceňuju, že Fortuna tuto možnost vůbec nabízí, protože bonusy na loterie jinde nenajdete.

Nejlepší bonus na loterie Fortuna

Jaký bonus je tedy nejvýhodnější? To záleží na míře rizika, které chcete podstoupit. Například bonus na kurzové sázky má podle mě výhodné podmínky, ale jeho získání není garantované. Naopak při použití kódu VIPMAXCZ získáte 600 Kč bez rizika, které fungují následovně:

 1. Vložíte si 100 až 600 Kč (doporučuju využít maximální částky, tedy 600 Kč).
 2. Celý vklad prosázíte na automatech, přičemž veškeré výhry si ponecháte.
 3. Jakmile budete mít vklad prosázený, Fortuna vám na účet vrátí jeho původní výši.
 4. Nakonec vám zbydou výhry z automatů + veškeré vložené prostředky.
Nabídka je platná do odvolání
300 Kč zdarma + 600 Kč bez rizika
Nabídka je platná do odvolání
300 Kč zdarma + 50.000 Kč

Celkově se tak jedná o výborný bonus, který má potenciál mnohonásobně překročit 100 Kč z nabídky na loterie, a to se stejným rizikem, tedy žádným. Když jsem tento bonus zkoušel, povedlo se mi k původnímu vkladu získat asi 300 Kč navrch. A tyto peníze pak můžete klidně použít na loterie. 

Nabídka loterií na Fortuně

Všeobecný přehled o Fortuně už máme. Druhou součástí mé analýzy loterie Fortuna je detailní popis všech loterijních produktů, které si zde můžete zahrát. Připomenu, že Fortuna je jedna ze tří největších společností poskytujících online loterie v Česku, takže její nabídka je velmi obsáhlá. Pojďme se podívat, jaká pravidla loterie na Fortuně mají, kolik v nich můžete vyhrát a jak výhodné jsou.

Loterie Fortuna 3 z 21

3z21 fortuna

První a velmi oblíbená hra je loterie Fortuna 3 z 21. Jak prozrazuje její název, můžete si vybrat jedno až tři čísla z 21, která jsou v osudí.

Pozor, pro výhru musíte uhodnout všechna vsazená čísla, jinak je sázka proherní!

Loterie má tažení sdílené pouze s Trojkou a v živém přenosu bývá v pořadí první. V tabulce níže jsem na základě své analýzy shrnul výherní tabulku, aby byla jednoduše srozumitelná:

Počet vsazenýchPočet uhodnutýchNásobek výhry qPravděpodobnost PP *q
1 číslo1 číslo514,2857 %0,714
2 čísla2 čísla551,4286 %0,786
3 čísla3 čísla1 0000,0752 %0,752
Loterie Fortuna 3 z 21

Jak vyplynulo z mých výpočtů, největší pravděpodobnost na výhru máte při vsazení pouze jednoho čísla, a to 14,28 %. Prakticky to znamená, že to stejné číslo padne asi každý sedmý tah. Nejnižší pravděpodobnost má sázka na 3 čísla ze 3 tažených, kvůli čemuž dává také nejvyšší násobek výhry. Poslední sloupec ale ukazuje, že je nejméně výhodná, a naopak nejvýhodnější je vsázet na 2 čísla. 

Poslední sloupec P * q vyjadřuje poměr, v jakém se nachází pravděpodobnost a násobek výhry. Prakticky vyjadřuje, kolik procent vkladů v dlouhodobém měřítku získáte zpátky ze všech svých sázek, čímž se podobá RTP používanému u výherních automatů. Princip ilustruji na příkladu:

3z21 fortuna loterie

Představte si loterii s P = 20 % a násobkem q = 5. Každý pátý tah vám přinese veškeré peníze zpátky, takže P * q = 1. V dlouhodobém měřítku tedy ani nevyhrajete, ani neprohrajete. Pokud ale snížíme poměr q na 4, poměr vyjde 0,8 a v dlouhodobém měřítku tak prohrajete 20 % svých vkladů.

Loterie Fortuna 3 z 21 – výhry

Do následující tabulky jsem přidal informace o minimálním a maximálním vkladu a výhrách, které je s nimi možné dosáhnout podle násobků výhry uvedených výše. Rozptyl možných sázek je vysoký a každý si zajisté najde takovou sázku, která bude vyhovovat jeho dispozicím.

Počet vsazenýchMinimální sázkaMinimální výhraMaximální sázkaMaximální výhra
1 číslo10 Kč50 Kč2 000 000 Kč10 000 000 Kč
2 čísla10 Kč550 Kč181 818 Kč10 000 000 Kč
3 čísla10 Kč10 000 Kč10 000 Kč10 000 000 Kč
Loterie Fortuna 3 z 21

Celkově je tedy loterie Fortuna 3 z 21 jednoduchá, přehledná, neměl jsem žádný problém se v ní zorientovat. Dokonce lze i říct, že vsadit 2 čísla v této loterii je z dlouhodobého hlediska na Fortuně vůbec nejvýhodnější, a to ze všech ostatních loterií. Jak uvidíte v dalších analýzách, zbylé loterijní produkty Fortuny už mají poměr dlouhodobé ziskovosti výrazně nižší, takže se vyplatí hrát méně. 

Fortuna loterie 20 z 80

20z80 fortuna

Další loterie na Fortuně, kterou jsem detailně analyzoval, funguje na stejném principu jako předchozí. Jen se pohybuje na větší škále a místo 3 z 21 se tahá 20 z 80, což je znovu poznat z názvu. Fortuna loterie 20 z 80 má tažené společné s Melounem, kde se tipuje stejný počet kuliček. V tomto případě se už vyplatí zkoumat také kombinační sázky, nicméně ty jsem do své analýzy nezahrnul, protože obsahují nepřeberný počet možností. Zde je přehled základních sázek a jejich výhodnosti: 

Počet vsazenýchPočet uhodnutýchNásobek výhry qPravděpodobnost PP *q
1 číslo1 číslo325,0000 %0,750
2 čísla2 čísla106,0127 %0,601
3 čísla3 čísla501,3875 %0,694
4 čísla4 čísla2000,3063 %0,613
5 čísel5 čísel1 0000,0645 %0,645
6 čísel6 čísel5 0000,0129 %0,645
7 čísel7 čísel25 0000,0024 %0,610
8 čísel8 čísel123 0180,0004 %0,535
Fortuna loterie 20 z 80

Z mých výpočtů plyne, že sázka na jedno číslo je v tomto případě podobně výhodná jako u předchozí loterie Fortuna 3 z 21. Konkrétně, z dlouhodobého hlediska se vám vrátí tři čtvrtiny vkladu. Vsadit více čísel se už ale vyplácet přestává. Pokud tedy chcete maximalizovat svou šanci na výhru (svou ziskovost), v dlouhodobém horizontu vám doporučím vsázet pouze na jedno číslo než na více. Ano, pokud se vám podaří vyhrát, samozřejmě bude zisk vyšší, ale v poměru k výhře se více čísel nevyplatí.

20z80 loterie fortuna

Fortuna loterie 20 z 80 – výhry

Stejně jako v předchozím případě se od počtu vsazených čísel odvíjejí také minimální a maximální vklady. Podívejte se na tabulku níže, kterou jsem pro přehlednost sestavil. Oproti předchozí loterii má 20 z 80 tu výhodu, že i s minimálním vkladem umožňuje vyhrát přes milion korun. Pravděpodobnost sice není vysoká, ale malá šance se také počítá. Vsazení tří čísel je také vhodnou variantou. 

Počet vsazenýchMinimální sázkaMinimální výhraMinimální výhraMaximální výhra
1 číslo10 Kč30 Kč3 333 333 Kč10 000 000 Kč
2 čísla10 Kč100 Kč1 000 000 Kč10 000 000 Kč
3 čísla10 Kč500 Kč200 000 Kč10 000 000 Kč
4 čísla10 Kč2 000 Kč50 000 Kč10 000 000 Kč
5 čísel10 Kč10 000 Kč10 000 Kč10 000 000 Kč
6 čísel10 Kč50 000 Kč2 000 Kč10 000 000 Kč
7 čísel10 Kč250 000 Kč400 Kč10 000 000 Kč
8 čísel10 Kč1 230 018 Kč81 Kč10 000 000 Kč
Fortuna loterie 20 z 80

Obecně tedy sice Fortuna loterie 20 z 80 nemá tak dobrý poměr pravděpodobnosti ku výhrám jako předchozí loterie, ale zato nabízí mnohem více prostoru pro strategii. Například s vyšším objemem prostředků se vyplatí částku rozložit na více tiketů s různými počtem čísel. Celkově tak tuto loterii doporučuji spíše pokročilým hráčům, kteří se nebojí pustit do pokročilých strategií. 

Loterie Fortuna 9 ze 49

9z49 fortuna

9 ze 49 je jediná loterie, která má samostatné tažení, a to kvůli unikátnímu počtu čísel v osudí 49. Na základě své analýzy jsem zjistil, že se jedná o poměrně dobrou loterii, nicméně obě předchozí jsou v průměru výhodnější. Také funguje na stejném principu, takže bez dalšího komentáře uvedu tabulku:

Počet vsazenýchPočet uhodnutýchNásobek výhry qPravděpodobnost PP *q
1 číslo1 číslo418,3673 %0,735
2 čísla2 čísla223,0612 %0,673
3 čísla3 čísla1500,4559 %0,684
4 čísla4 čísla10000,0595 %0,595
5 čísel5 čísel9 0000,0066 %0,595
6 čísel6 čísel100 0000,0006 %0,601
Loterie Fortuna 9 ze 49

Dle uvedených dat je tato Fortuna loterie relativně výhodná při vsazení jednoho čísla, což má s předchozími společné. Obecně platí, že jsou nižší čísla výhodnější, protože se hraje o míň peněz a z dlouhodobého hlediska se tak Fortuně dostaví větší objem prostředků (hráči budou sázet více).

Loterie Fortuna 9 ze 49 – výhry

To samozřejmě neplatí pouze u Fortuny, ale všech provozovatelů číselných loterií. Vytvořil jsem i tabulku minimálních a maximálních vkladů:

Počet vsazenýchMinimální sázkaMinimální výhraMaximální sázkaMaximální výhra
1 číslo10 Kč40 Kč2 500 000 Kč10 000 000 Kč
2 čísla10 Kč220 Kč454 545 Kč 10 000 000 Kč
3 čísla10 Kč1 500 Kč66 667 Kč 10 000 000 Kč
4 čísla10 Kč10 000 Kč10 000 Kč10 000 000 Kč
5 čísel10 Kč90 000 Kč1 111 Kč10 000 000 Kč
6 čísel10 Kč10 000 000 Kč100 Kč10 000 000 Kč
Loterie Fortuna 9 ze 49

Poslední z loterií, která vyžaduje uhodnutí všech vsazených čísel, by se dala shrnout asi tak, že je téměř stejná jako předchozí, ale průměrně méně výhodná. Celkově však můžu doporučit každou z nich, oproti podobným typům loterií u konkurence je návratnost jejich přibližně podobná. 

Meloun Fortuna

fortuna loterie meloun

Další loterie Fortuna, již jsem zahrnul do své analýzy, se nazývá Meloun. Oproti předchozím ale funguje docela jinak. Zatímco předtím jste museli vybrat, zda vsadíte na 1, 2 nebo až 8 čísel, v následujících loteriích budete sázet pokaždé stejný počet čísel a výhra se odvíjí podle toho, kolik z nich trefíte. Začněme tabulkou, kterou jsem pro přehlednost sestavil, a princip dovysvětlím níže:

Počet vsazenýchPočet uhodnutýchNásobek výhry qPravděpodobnost PP *q
8 čísel1 číslo026,6464 %0,000
8 čísel2 čísla032,8146 %0,000
8 čísel3 čísla021,4786 %0,000
8 čísel4 čísla18,1504 %0,082
8 čísel5 čísel51,8303 %0,092
8 čísel6 čísel500,2367 %0,118
8 čísel7 čísel5000,0160 %0,080
8 čísel8 čísel50 0000,0004 %0,217
SUMA*10,2338 %0,589
*Součet pouze nenulových pravděpodobností

Pokud berete tikety na předchozí loterie (3 z 21, 9 ze 41 a 20 z 80) holisticky, jde o jednu loterii. Ve skutečnosti ale se ale jedná o několik různých loterií, ve které bylo výherních několik čísel. V loterii jako je Meloun Fortuna ale vsázíte předem stanovený počet a výherní částka se odvíjí podle toho, kolik čísel se vám podařilo tipnout.

Kvůli tomu musím použít i jinou metodiku. Namísto posuzování jednotlivých sázek je nyní potřeba zkoumat sumu pravděpodobností, v tomto případě 10,2338 %. Ta označuje celkovou pravděpodobnost, s jakou se vrátí váš vklad nebo že na tiketu vyděláte.

Meloun Fortuna – výhry

Jediným nedostatkem v metodice je sloupeček P * q, který vyjadřuje návratnost v případě, že budete vyhrávat pořad se stejným počtem čísel. Prostá suma ale perfektně nereprezentuje celkovou návratnost, protože na tiket můžete vyhrát 1 násobek, ale stejně tak 50 000 násobek. Berte jej proto s rezervou, nicméně i přesto má docela vysokou vypovídací hodnotu o losu jako celku. Podobnou metodiku jsem požil pro posouzení loterie Korunka, se kterou primárně loterie Fortuny srovnávám.

Zároveň už nemá smysl uvádět minimální a maximální vklady, protože u klasického typu loterií bývá jednoduše dopočitatelný. V případě Melounu je to 20 Kč a maximální výhra je 1 000 000 Kč, jak napovídá samotný název. Celkově se jedná o vynikající loterii, pokud rádi riskujte a nebojíte prohrávat. Pro konzistentnější zisky nicméně doporučuju spíše jednu z předchozích loterií. 

Fortuna Trojka

fortuna loterie trojka

Další analyzovanou loterií je Fortuna Trojka, která funguje na stejném principu jako Meloun, jen s méně čísly. Vyberete si celkem 3 čísla z 21 a podle toho, kolik se vám jich podaří trefit, získáte násobek své odměny. Podívejte se na výherní tabulku s pravděpodobnostmi, které jsem doplnil:

Počet vsazenýchPočet uhodnutýchNásobek výhry qPravděpodobnost PP *q
3 čísla1 číslo134,5113%0,345
3 čísla2 čísla54,0602%0,203
3 čísla3 čísla2500,0752%0,188
SUMA38,6466%0,736
Fortuna Trojka

Z mého výzkumu vyplynulo, že Fortuna loterie Trojka nenabízí zrovna vysoké odměny. Vzhledem k tomu, že hodnota sázky je vždy 20 Kč, maximální výhra činí pouze 5 000 Kč. I přesto má ale poměrně vysokou dlouhodobou návratnost, a proto se vyplatí rozložit sázky na vícero tažení.

Z toho důvodu ji doporučím těm, kteří mají rádi jistotu, jdou pomalu a jistě a vyhýbají se rizikovým sázkám. I kvůli tomu Fortuna Trojka představuje skvělou možnost nejen pro začátečníky. 

Mičuda Fortuna

loterie fortuna micuda

Další loterie, kterou moje výpočty pokrývají, je Mičuda. Nejzajímavější je tím, že při uhodnutí 0 z 6 tažených čísel získáte 1násobek vkladu zpátky. Možná si teď říkáte, že to je skvělá nabídka, ale bohužel je v tom zase háček. Jak ukazují data, spíš se vám podaří trefit jedno číslo než žádné:

Počet vsazenýchPočet uhodnutýchNásobek výhry qPravděpodobnost PP *q
6 čísel0 čísel130,4845 %0,305
6 čísel1 číslo043,8977 %0,000
6 čísel2 čísla021,1047 %0,000
6 čísel3 čísla24,1688 %0,083
6 čísel4 čísla200,3350 %0,067
6 čísel5 čísel2000,0092 %0,018
6 čísel6 čísel20 0000,0001 %0,010
SUMA*34,9976 %0,484
*Součet pouze nenulových pravděpodobností

Ačkoliv tato loterie Fortuna nabízí nejvyšší výhry, její výplaty v poměru k riziku jsou nejnižší ze všech, což platí i pro pravděpodobnost na kteroukoliv výhru. Sice je pravda, že oproti předchozím loteriím nabízí nejvyšší výhru (až 10 000 000 Kč), ale k jejímu získání je nutné uhodnout 6 čísel z 6 tažených z celkového počtu 36 a zároveň vsadit 500 Kč. A v tuto chvíli přichází čas na rozhodování.

Loterie typu 20 z 80 poskytují násobně vyšší šanci na výhru 10 000 000 Kč, např. 0,0004 % vs 0,0001 % za nižší cenu 81 Kč vs. 500 Kč. Na druhou stranu se tímto tiketem zbavíte možnosti vyhrát jakoukoliv jinou výhru. Naopak Mičuda má nižší šanci na hlavní výhru, ale zato dává vyšší šanci na ostatní výhry. Teď už je rozhodnutí jen na vás, zda preferujete spíše stabilní a nízké, nebo volatilní a vysoké zisky. 

Fortuna Lucky Six

lucky six online

Poslední tři loterie jsou rychlé, takže jejich princip je oproti předchozím znovu úplně jiný. Tentokrát se ale nebudu pouštět do detailní analýzy, protože existuje až moc možností, které by se do tohoto článku zkrátka nevešly. Budu se ale snažit rychlé Fortuna loterie shrnout do krátkých informací, abyste o nich získali co nejlepší přehled. Pojďme se podívat, jak funguje Fortuna Lucky Six:

 1. Vyberete si 6 ze 48 čísel a uzavřete sázku od 20 Kč.
 2. Ze všech čísel je postupně taženo 48, přičemž musíte sledovat pořadí.
 3. Jakmile bude vytaženo 5 vašich čísel, pořadí posledního určí, jak vysokou odměnu získáte.
 4. Prvních šest čísel (tj. vaše poslední číslo je 6.) garantuje výhru 10 000násobku vkladu. Pokud bude poslední číslo např. 10., vyhrajete 1 000násobek.
 5. Poslední pozice zaručující výhru 1násobku vkladu je 35. Pokud ani v této pozici nebude vylosováno vaše poslední číslo, vklad propadá.

Celkově se tedy jedná o velmi zábavnou hru, nicméně strategie už zde nehraje takřka žádnou roli. Tiket je pokaždé stejný a vesměs nezáleží na tom, jaká čísla zvolíte, v čemž se tyto loterie podobají výherním automatům. Fortuna Lucky Six má slosování každé 3,5 minuty a maximální výhra je 5 000 000 Kč, což je na druhou stranu 10násobně víc, než co umožňují sloty. 

Fortuna loterie Lucky X

lucky x online

Dá se říct, že Lucky X je Fortuna Lucky Six bez dvou písmenek. Ale bez legrace, obě loterie jsou si velmi podobné, jen fungují na trošku odlišném principu. Mimo to, že slosování v Lucky X probíhá jednou za 4 minuty, spočívá rozdíl ve způsobu vyhodnocení. V tomto případě máte na výběr, kolik čísel chcete hádat, a cílem je vybrat, která z nich budou první. Tedy například hádáte jedno číslo z 50 a pokud bude vybrané číslo první, získáte 10násobek původního vkladu.

Ve své podstatě se tak loterie Fortuna Lucky X podobá té předchozí, protože i v případě více vsazených čísel výhru určuje poslední uhodnuté. Vsadíte-li tedy do Lucky X čest čísel, pravidla budou téměř stejná. Jediný rozdíl spočívá v tom, že X umožňuje vybrat, zda chcete vsázet 1, 2 nebo až 10 čísel. Rozptyl výher je identický, minimální sázka je 20 Kč a maximální výhra 5 000 000 Kč.  

Fortuna loterie Next 6

next 6 online

A to nejlepší jsem si nechal na závěr. Fortuna loterie Next 6 přináší hru plnou zábavy, interaktivity a překvapení. Každých 12 sekund se vylosuje jedno číslo, přičemž se nesází na celkově vylosovaná čísla, ale pouze ta nadcházející. Znamená to, že se do hry můžete připojit prakticky kdykoliv a hádat, jaké číslo padne další. To je ale pouze jeden z 6 principů celé hry!

V loterii Next 6 můžete sázet na další číslo, další 2 čísla, 1, 2 nebo 3 v dalších 6 číslech, ale také barvu dalšího čísla. Zároveň máte na obrazovce k dispozici statistiky nejvíce a nejméně tažených čísel, což vám může pomoci při rychlém rozhodování. Celkově se jedná o moji nejoblíbenější loterii na Fortuně, protože je zkrátka plná zábavy a plná akce. Doporučuju ji ne kvůli výhrám, ale kvůli radosti ze hry.

Loterie Fortuna – Můj názor

V tomto článku jsem předvedl jak obecný pohled na loterie dostupné u Fortuny, tak vyčerpávající analýzu jednotlivých produktů. Pro shrnutí zopakuju ty nejdůležitější pojmy a srovnám celou loterijní stránku Fortuny s konkurencích v ohledech, které ještě nebyly probrány. Hned na začátku musím zmínit, že Fortuna podporuje casino vklad 1 Kč, což je oproti konkurenci obrovskou výhodou. Korunka i Sazka podporují vklady od 10 Kč, což by u některých platebních metod mohlo být překážkou.

V ostatních ohledech ale loterie Fortuna nemá takový náskok. Začněme designem stránek, který mi v porovnání s relevantní konkurencí přijde zastaralý. Co hůř, samotné sázení je velmi nepříjemné, protože namísto toho, aby se čísla ukazovala uprostřed obrazovky, se skládají na malý a nevýrazný tiket vpravo obrazovky. Korunka má design stránek mnohem hezčí. Na druhou stranu musím ocenit přehlednou sekci Jak hrát, kterou Fortuna nabízí. Na Korunce jsou principy her popsány hůře.

V obou ohledech zmíněných výše ale jednoznačně exceluje Sazka, která nabízí jak dokonalé uživatelské prostředí, tak pěkně zpracované návody. Za zmínku stojí také variabilita témat, která na Sazce přímo rozkvétá. Najdete zde poklady, Rentiéra, Sportku a další. I když to na principu loterie nic nemění, přijde mi moc hezké, když mají loterie svůj příběh a ikonický grafický design. Na Korunce i Fortuně jsou jména nudná, např. 3 z 21, a grafický design není nijak výjimečný.

Abych ale jenom nekritizoval, Fortuně musím přiznat, že se jedná o nejkomplexnější platformu. Najdete na ní jak vynikající kurzové sázky a bohatou knihovnu slotů, tak stírací losy a loterie.

Korunce chybí kurzové sázky a Sazka je sice má, ale poměrně nekvalitní. Pokud tedy loterie nejsou vaší největší prioritou, na Fortuně si vystačíte tak akorát. V případě, že chcete hrát hlavně loterie, doporučím buď Sazku nebo Korunku, které mají na tento typ produktu dokonce věrnostní program.