Strategie a tipy pro úspěšné sázení na fotbal

Sázení na fotbal je mezi Čechy oblíbenou aktivitou, která sledování zápasů přináší mnohem větší napětí a emoce. A stejně jako u jiných hazardních her si se správnou strategií a trochou štěstí můžete přijít na slušný přivýdělek. Chcete-li úspěšně sázet na fotbal, měli byste znát alespoň základní tipy a systémy, které vám pomohou zvýšit šance na výhru. Pojďme se na ně společně podívat a ukázat si, jaké kurzové sázky na fotbal se vyplatí nejvíc. 

Sázení na fotbal:

Druhy fotbalových sázek

Nejlepším způsobem, jak začít sázet na sport, je zjistit, které sázky jsou k němu dostupné. Ty se samozřejmě liší podle nabídky, např. v hokeji nebudete sázet na počet es na podání a v tenise na góly. Dobrou zprávou je, že kurzové sázky na fotbal mají obecně největší počet sázkových příležitostí (tedy druhů sázek). 

Můžete najít i poměrně specifické sázky s vysokými kurzy, například zda dá někdo hlavičku nebo počet rohů v poločasu. V následujících řádcích ty nejčastější představíme a detailně popíšeme. Pamatujte však, že většina konzistentně výdělečných sázkařů se drží jednoduché strategie na fotbalové sázky a používá základní sázkové příležitosti jako 1×2. Čím méně specifické tikety jsou, tím vyšší mají pravděpodobnost na výhru.

1X2 – Výsledek zápasu

Zdaleka nejčastější kurzové sázky na fotbal jsou o výsledku zápasu. Zápis 1X2 nebo 102 představuje výhru domácího týmu (1), remízu (X či 0) a výhru hostů (2). Dejte si ale pozor, protože tento typ sázky se vztahuje pouze na základní hrací dobu. To zrovna u fotbalu představuje komplikaci, protože se do prodloužení dostává poměrně hodně zápasů. Výhodou sázky je jednoduchost a dobrá šance na výhru, nevýhodou nižší kurzy. 

 • Vítěz do rozhodnutí: Tato sázka je v podstatě totožná s 1X2, ale vztahuje se i na prodloužení. Sice má o něco nižší kurz, ale šance na výhru je vyšší. Obzvláště u fotbalu jde o velmi dobrou sázku. 
 • Dvojtip: Jak plyne z názvu, u dvojtipu sázíte na dva možné výsledky. Obvykle se jedná o 1X (vyhraje domácí tým, nebo bude remíza), X2 (vyhraje hostující tým, nebo bude remíza) a v některých případech také 12 (nebude remíza). Stejně jako předchozí má oproti 1X2 nižší kurz, ale zato vyhrávají dva výsledky zápasů.
 • Sázka bez remízy (SBR): Pokud si vsadíte SBR a nastane remíza, bude vám vrácen vklad. Tento typ sázky je běžný především u zápasů, kde se nehraje prodloužení. 

Over / under

Mezi časté fotbalové sázky patří také nad / pod, které se vztahují k celkovému počtu gólů, rohů, karet a dalších událostí. Stačí si jen vybrat hranici, ke které se vaše nad či pod bude vztahovat. Celkově se jedná o velmi oblíbené sázky, nicméně jejich správné předpovězení je mnohem obtížnější než 1X2. I kvůli tomu jsou odměňovány vyšším kurzem. Zde jsou vysvětleny hodnoty, na které narazíte:

Výsledek sázky podHraniceVýsledek sázky nad
Výhra: nepadl žádný gól
Prohra: padl alespoň 1 gól
0,5Výhra: padl alespoň 1 gól 
Prohra: nepadl žádný gól
Výhra: nepadl žádný gól
Vrácení vkladu: padl 1 gól
Prohra: padly alespoň 2 góly
1,0Výhra: padly alespoň 2 góly
Vrácení vkladu: padl 1 gól
Prohra: nepadl žádný gól
Výhra: nepadl žádný gól
Výhra půlky sázky: padl 1 gól
Prohra: padly 2 góly
1,25*Výhra: padly dva góly
Prohra půlky vkladu: padl 1 gól
Prohra: padl 1 gól
Výhra: padl maximálně 1 gól
Prohra půlky vkladu: padly 2 góly
Prohra: padly alespoň 3 góly
1,75*Výhra: padly alespoň 3 góly
Výhra půlky sázky: padly 2 góly
Prohra: padl maximálně 1 gól
Sázení na fotbal

*V případě čtvrtinových hodnot se sázka půlí na dvě, např u 1,25 jde o polovinu sázky 1 a polovinu sázky 1,5. Proto je taky možné vyhrát nebo prohrát půlku vkladu. 

Handicapy

Velmi oblíbeným typem sázky jsou handicapy, které jednomu z týmů odečtou virtuálně góly a přidají mu tak hendikep. Pokud tedy například v zápasu AS Roma – Salernitana věříte, že Řím vyhraje alespoň o 2 góly, vsadíte na handicap AS Roma -1,5.

Předpokládejme, že se tak opravdu stane a výsledek zápasu bude například 3 – 1. Po odečtení hendikepu má tedy Řím stále více bodů (virtuálně je skóre 1,5 – 1) a vy vyhráváte sázku.

Na první pohled se může tento systém sázek zdát matoucí, ale po chvíli jej pochopíte a handicapy se stanou součástí každého uzavřeného tiketu. Nejčastějšími typy handicapů jsou asijské (AH) a evropské (EH).

Přesný výsledek

Nyní už se dostáváme k sázkám, které jsou mnohem těžší na uhodnutí. Zatímco například over / under vám dává pásmo, jehož odhad je mnohem jednodušší, v případě přesných výsledků je zapotřebí trocha štěstí. Příkladem může být například sázková příležitost na počet gólů v zápase, počet faulů, rohů a další.

Obecně se nejedná o typ sázek, který by byl dlouhodobě výdělečný, protože se na hřišti nachází až moc proměnných, které nepochytí ani ta nejlepší analýza. Specificky u fotbalu se tento typ sázek dá tolerovat u gólů, které se více méně odhadnout dají. I přesto je ale šance na výhru mnohem nižší než u over / under či handicapů. Na druhou stranu jsou samozřejmě odměňovány vyšším kurzem

Sázky na menší události

Fotbalové sázení není jen o gólech a výhrách, jeho součástí jsou také dílčí události v zápasu, které nemají tak velký dopad na hru. U většiny sázkových kanceláří můžete uzavřít tiket na počet rohů, žlutých či červených karet, penalty, fauly, střídání a mnoho dalších. Nejčastější jsou však první dvě zmíněné. Stejně jako v předchozím případě se jedná spíše o tipování než o informované sázení, proto jej v dlouhodobém hledisku moc nedoporučujeme. 

Základní strategie pro sázení na fotbal

Strategie na fotbalové sázky jsou velmi podobné obecným strategiím pro sázení na všechny sporty. Můžete je také využít k sázení live sázek. Základním pilířem dlouhodobého úspěchu je příprava, patřičná analýza utkání a obecný přehled v dané lize. Tyto znalosti využijete při value bettingu, jediné dlouhodobě výdělečné sázkové strategii. Zbylé se snaží nad sázkovými kancelářemi vyzrát matematicky. Zde jsou krátce popsány:

 • Value betting: Jak již bylo zmíněno výše, důležitou součástí této strategie jsou znalosti. Teoreticky se jedná o velmi jednoduchý princip; na základě vlastních zkušeností určíte pravděpodobnosti výsledku zápasu. Ty poté převedete na kurz a porovnáte jej s kurzem nabízeným sázkovou kanceláří. Pokud je ten od bookmakera vyšší, našli jste hodnotu. Prakticky je však určení pravděpodobností těžké a vyžaduje léta praxe. 
 • Sure betting: Jedinou funkční metodou zaručeného zisku na sázení je tzv. arbitrážní sázení. To spočívá v nalezení protichůdných událostí (např. více než 1,5 gólu a méně než 1,5 gólu), které mají u různých bookmakerů kurzy vyšší než dva. Pokud bude kurz na Fortuně 2,03 a na Tipsportu 2,01, stačí vsadit stejnou částku na obě příležitosti a zisk je zaručený. Případně lze také vklady poměrově rozdělit tak, abyste dosáhli předem určeného zisku v obou případech. Nevýhodu je však dlouhé hledání, velmi malý zisk a riziko náhlé změny kurzu. 
 • Progresivní sázky: Fibonacciho, Martingaleův nebo Labouchérův jsou progresivní systémy sázení na fotbal, které spočívají v neustálém navyšování vkladů. Z krátkodobého hlediska mohou přinést určitý zisk, ale v dlouhém horizontu se jedná o velmi nebezpečné strategie a rozhodně vám je nedoporučujeme používat. 

Pokud chcete vědět, jak sázet na fotbal, měli byste dodržovat zásady value bettingu, které platí obecně pro všechny sporty. V případě fotbalu však existují další rady, protože díky jeho popularitě je dostupná celá řada nástrojů ulehčujících analýzy. Také máme několik doporučení, kterým sázkám a zápasům se vyhnout. Ne všechny totiž nabízejí stejně hodnotné kurzy. 

 • Využij potenciálu: Díky extrémní popularitě fotbalu vypisují sázkové kanceláře obrovské množství příležitostí, což je šance chytit hodnotný kurz. Můžete zkusit vyhrát na žlutých kartách, rozích nebo celé řadě jiných sázek. 
 • Sázejte jednoduše: Se sázkami to ale nepřehánějte. Sázky na menší události uzavírejte pouze pokud mají opravdu hodnotný kurz, v opačném případě se držte spíše jednodušších příležitostí. Nejúspěšnější sázkaři vydělávají na tiketech výhra / prohra nebo nad / pod. V jednoduchosti je krása, což ve světě sázek platí dvojnásobně. 
 • Znej svou ligu: Pokud chceš dlouhodobě vyhrávat, nestačí jen znalost jednoho utkání. Měli byste znát celou ligu a zápasy, které se již odehrály. Ty vám pomohou analyzovat situaci na hřišti, což povede k lepšímu odhadu pravděpodobností na výhru. Musíme také zmínit, abyste nesázeli na své oblíbené týmy; sázení a emoce vedou ke ztrátám, mnohdy až příliš vysokým.

Jak vytvořit vlastní sázkařskou strategii

Systémy sázení na fotbal jsou velmi obecné a nezohledňují preference či vlastnosti jedince. Kvůli tomu je nejlepší, když si každý udělá strategii vlastní. Samozřejmě tím ale nemyslíme kompletně nový systém. Stačí jen malé úpravy a šikovné sestavení jednotlivých komponentů. Zohlednit byste měli především styl sázení, ochotu riskovat, odolnost vůči emocím a rozpočet na sázení.

Myslíte to se sázením vážně?

V první řadě si určete, zda má smysl nějakou strategii dělat. Stejně jako všechno ostatní, naučit se sázet trvá velmi dlouho. Pokud sázíte pro zábavu jednou týdně a vkládáte malé částky, strategie se ani nevyplatí. Chcete-li však zkusit sázením dlouhodobě vydělávat, mít validní systém je naprosto klíčové. 

Jaký je váš styl?

Pokud máte dobré analytické schopnosti a sledování sportů vás baví, rozhodně se držte value bettingu. Tato strategie je dlouhodobě nejvýdělečnější. Samozřejmě se můžete pokoušet také o sázení AKO tiketů, protichůdných sázek nebo pouze tutovek.

Jste ochotní riskovat?

Tato otázka se vztahuje i k předchozí. Pokud jste ochotni riskovat, můžete zkoušet například AKO tikety. Preferujete-li kalkulovaný risk, value betting je přesně pro vás. V případě, že riskovat moc nechcete, lze sázet události s nízkým kurzem. 

Jaký máte rozpočet?

Dle množství peněz na sázky a ochoty riskovat si zvolte také strategii bankroll managementu. Nejpopulárnější a pro začátečníky výhodný je jednotkový systém. Na jednotlivé sázky byste nikdy neměli dávat více než 5 % prostředků určených na sázení.

Využití statistik při sázení na fotbal

Jak již bylo napsáno, součástí úspěšné strategie na fotbalové sázky je dobrá znalost týmu, utkání i ligy. K ní vám může pomoci nejen sledování zápasů a novinek, ale také celá řada analytických nástrojů poskytujících cenné informace a statistiky. Každý, kdo chce úspěšně sázet na fotbal, by se měl v těchto analýzách alespoň trochu orientovat. 

Samozřejmě není pravda, že by statistické informace platily absolutně. Ve hře jsou také emoce, nálada na stadionu a mnoho dalších variabilit, které mohou způsobovat odchylky. Nedá se tedy říct, že by analýzy vyhrávaly sázky. Mohou však poskytnout důležitý pohled na zápas a ukázat dlouhodobý trend výher, proher, počtu gólů a dalších. To by vám potenciálně mohlo pomoct vyhrát.

Jak interpretovat fotbalové statistiky

K efektivnímu posouzení výhodnosti sázky na fotbal je potřeba vědět, co vlastně hledat a na který ukazatel se ve statistikách dívat. V následujících řádcích popíšeme ty nejdůležitější indikátory, jež mohou být pro vývoj utkání klíčové. Pro různé systémy sázení na fotbal jsou však vhodné i jiné statistiky; my se věnujeme především těm na value betting.

 1. Forma

  Jednoduchý přehled posledních odehraných zápasů. Jedním pohledem vám umožní určit, zda se týmu momentálně daří. Svou vypovídací hodnotu sice má, ale řada výher se může vždy zlomit.

 2. Poslední zápasy

  Pro hlubší analýzu můžete zkontrolovat poslední zápasy a jejich průběh. Jednoduché statistiky jako počet gólů, časy jejich padnutí, výkonnost hráčů, držení míče a další mohou být velmi silným nástrojem k posouzení nálady v týmu.

 3. Střelba

  Kdo, kdy a jak střelil míč do brány, prozrazují statistiky o střelbě. Vyplatí se je kontrolovat především pokud sázíte handicapy nebo over / under na góly. Nezapomeňte ale vzít v potaz kvalitu soupeře v daném utkání.

 4. Hráči

  V neposlední řadě lze zkontrolovat také výkony jednotlivých hráčů. Získané informace se dají využít také při sázkách na góly, ale i rozích nebo žlutých a červených kartách.

Nejužitečnější tipy a rady pro sázení na fotbal

Strategie na fotbalové sázky poskytují velmi dobrou oporu při rozhodování na co a kolik vsadit. Mezi celkově nejlepší patří value betting, který ale vyžaduje mnoho zkušeností. V následujícím seznamu najdete nejužitečnější tipy, které se vztahují nejen k tomuto systému, ale sázení na fotbal obecně.

 • Znalosti: Tuto radu zmiňujeme již po třetí, ale opravdu jde o klíč k úspěchu. Pokud nebudete znát alespoň detaily utkání, šance na úspěch se velmi sníží. Vždy si proto udělejte dobrý průzkum a případně využijte také nabízených statistik. 
 • Tipy na fotbal: Není nic špatného na tom inspirovat se od ostatních, zkušenějších hráčů. Například Tipsport nabízí skvělé komunitní fórum, kam uživatelé sdílí své analýzy.
 • Bankroll management: Své prostředky na sázení mějte vždy oddělené. Zabráníte tak impulzivnímu sázení a budete mít lepší přehled o svých výdělcích. Stanovte si systém, kterým budete určovat výši uzavíraných sázek. 
 • Emoce: Sázení je zábava a sledování zápasu umí přidat adrenalin. Nenechte se ale zlákat, když hraje váš oblíbený tým. Vždy sázejte racionálně a hledejte hodnotu. Pokud se kvůli sázení dostanete do problémů, odpočiňte si a kontaktujte centrum pomoci. 

Vyberte si nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na fotbal

Pokud s fotbalovými sázkami teprve začínáte, prvním krokem je zvolení vhodné sázkové kanceláře. V českém prostředí se nachází celá řada legálních platforem, na kterých lze sázet. Ty nejlepší sázkové kanceláře však nabízejí nejvyšší kurzy, vynikající bonusy i větší množství zápasů. Konkrétně na fotbalové sázení doporučujeme následující bookmakery.

Sázkové kancelářeSázení na fotbalZískejte svůj bonus
Fortuna-nejširší nabídka live sázek
– akademie sázení
– propojení s fotbalem
Chci Fortuna bonus
Tipsport– výborné komunitní fórum,
– informativní blogy,
– velké množství zápasů
Chci Tipsport bonus
Betano– analytické nástroje přímo na webu,
– vysoké kurzy na hlavní události,
– mise
Chci Betano bonus
Sázení na fotbal

Fortuna sázení na fotbal

Fortuna

Slovo Fortuna lze dnes ztotožnit s českým fotbalem. Jako hlavní sponzor nejvyšších lig (FORTUNA:LIGA) se velmi angažuje ve fotbalovém prostředí a umožňuje tak hráčům čerpat různé benefity. Za zmínku stojí zdaleka největší výběr live zápasů, které lze na platformě také sledovat. Kurzová hladina je dle našeho průzkumu oproti ostatním sázkovým kancelářím trochu lepší, ale průměrně se jedná o maximálně setiny. Dostupných lig je zde opravdu hodně; můžete sázet jak na oblíbenou Anglii, Evropu či domácí zápasy, tak turecké nebo třeba kolumbijské ligy.

Tipsport sázení

Tipsport

Tipsport se ve fotbale sice neangažuje tolik co Fortuna, ale zato za ním stojí obrovská komunita hráčů. Ti si mohou prostřednictvím fóra mezi sebou sdílet různé tipy, rady a analýzy, které jsou užitečné především pro nové hráče. Co se týče výběru zápasů, velmi se podobá Fortuně. Najdete zde jak hlavní, tak vedlejší ligy. Dokonce i kurzová hladina je podobná; na okrajových zápasech bývá o něco horší, na hlavních naopak lepší. Znovu ale mluvíme pouze o průměru v rámci několika setin. 

Sázení na fotbal v Betano

Betano

Nejnovější sázkovou kanceláří na českém trhu je Betano, které v roce 2022 přišlo ve velkém. Webová platforma má skvělý moderní vzhled a je plná užitečných funkcí. Například většina zápasů má dostupné analýzy se statistickými informacemi. Hráči zde mohou plnit mise a získávat tak dodatečné bonusy na sázení. Stejně jako předchozí platformy umožňuje živé sledování vybraných zápasů.

Kurzové sázky na fotbal a dostupné ligy jsou zde taktéž podobné. Za zmínku ale stojí speciální MAX kurz, který bývá vypisován na hlavní události. Díky velkému objemu sázek si Betano může dovolit zvýšit kurzy pro hráče a zachovat si zisk, díky čemuž často převyšuje ostatní platformy. Na druhou stranu je nutné zmínit, že na okrajových zápasech kurzy tak dobré nejsou, tentokrát v řádu desetin. 

Jak úspěšně sázet na fotbal – Často kladené otázky

Pokud chcete úspěšně sázet na fotbal, měli byste se držet strategie value betting. Ta spočívá v rozpoznávání podhodnocených sázek na základě zkušeností a nabytých informací.

Sázky na fotbal mohou obsahovat handicap, který označuje virtuální výhodu jednoho týmu. Pokud v zápase týmů X – Y vsadíte handicap X +2, Y bude muset získat o 3 góly navíc, aby vaše sázka vyhrála. 

Sázka na konečné skóre je často označována 1X2 (nebo 102). 1 znamená výhru domácího týmu, 2 je výhra hostujícího týmu. 0 představuje remízu. Při sázce si zvolíte jednu z těchto možností.

Všechny tipy na sázení, fotbalové, hokejové i basketbalové, vycházejí ze statistik. Ty popisují celkovou výkonnost týmu, počty gólu, informace o hráčích a mnoho dalších. Pokud si je řádně prostudujete, v oblasti budete mít lepší přehled, díky čemuž snáze najdete sázku s hodnotou. 

Nejčastější chybou je pravděpodobně sázení přeplněných AKO tiketů, které sice nabízejí vysoké zhodnocení, nicméně pravděpodobnost jejich výhry je nízká. Pro konzistentní výsledky je lepší sázet maximálně na jednu příležitost.

Ano, možné to je. Ke konzistentnímu výdělku napomáhají systémy sázení na fotbal, které stanovují určitá pravidla.

Kurzové sázky na fotbal mohou být sázkovou kanceláří podhodnocené. Pokud si myslíte, že šance na výhru sázky je vyšší než bookmaker předpokládá, pak jste našli hodnotu.

To je těžké určit. V krátkém období to jsou sázky s vysokým kurzem, například přesné výsledky, pokud je trefíte. Z dlouhodobého hlediska to jsou však jednodušší sázky, například 1X2 nebo over / under.

Sledujte sportovní události a pozorujte výkony týmů ve vámi vybrané lize. Vaše sázky na fotbal tak budou lepší a informovanější. Můžete se také inspirovat zkušenějšími sázkaři.