Sázení na hokej

Hokejové sázení je bezesporu zajímavým prvkem při sledování hokejových zápasů. Při sázení je důležité dodržovat některé strategie tak, abyste měli šanci na úspěch také v dlouhodobém horizontu. Podívejte se proto společně s námi na to, jak funguje online sázení na hokej! Abyste mohli být ziskoví v dlouhodobém horizontu, je potřeba najít ideální sázkovou kancelář, v rámci které navíc získáte také bonusové peníze za registraci.

Nejlepší bookmakeři pro sázení na hokej

Než začnete sázky na hokej, je důležité vybrat si vhodnou platformu pro sázení. Nejlepší jsou samozřejmě licencované české sázkové kanceláře, které hráčům nabídnou jistotu a zajímavé vstupní bonusy. Všechny české sázkovky mají ve své nabídce možnost vsázet na hokej, každá z nich ale nabídne jiné možnosti.

Tipsport 4.9/5
Bonus za deposit a registraci
50 000 Kč + 300 Kč
 • Nejvyšší bonus
 • Vysoké kurzy na hokej
 • Tradiční česká platforma
Fortuna 4.9/5
Bonus za deposit a registraci
200% až 6000 Kč + 300 Kč
 • Pěkné uživatelské prostředíI jiné než sportovní sázky
 • Věrnostní program
 • Široká hokejová nabídka
Betano 4.8/5
Bonus za deposit a sázka za ověření účtu
3 000 Kč + 100 Kč
 • Nejvyšší kurzy na trhu
 • Bonusové mise
Chance 4.8/5
Bonus za deposit a registraci
2000 Kč + 200 Kč
 • Časté promoakce
 • Sportovní analýzy
 • Živé sázení a přenosy
forBET 4/5
Bonus za deposit a registraci
100 Kč
 • Nová platforma
 • Kvalitní zákaznická podpora
 • Neustále inovace

Hokejové sázky samozřejmě nabízí největší sázkové kanceláře, mezi které se řadí v České republice Fortuna a Tipsport. Fortuna hokej nabízí v poměrně široké míře, takže můžete najít také zajímavé kurzy také na soutěže, na které si u menších sázkovek většinou nevsadíte.

Tipsport kurzy na hokej zase vypisuje mezi prvními, takže zde máte vysokou pravděpodobnost, že narazíte na kurzy velmi zajímavé.

Další hokejové kurzy můžete sázet u sázkové kanceláře Betano, Chance nebo třeba ForBet. Poslední dvě jmenované sázkové kanceláře skvěle doplňují kompletní nabídku v České republice. 

Obecně je bookmakera třeba vybírat podle toho, zda nabízí hráčům dostatek příležitostí na hokejové sázky, zda nabízí responzivní webové stránky, aby bylo možné se přihlašovat přes mobilní zařízení a také to, zda jsou k dispozici živé streamy. Důležité je pak také koukat na vstupní bonusy, které sázkovka nabízí a zda je možné podávat sázky online.

Obsah

Fortuna kurzy hokej

Hokej je hned po fotbalu druhou nejoblíbenější hrou českých sázkařů. Každoročně je do něj vloženo asi 30 % hodnoty všech sázek. Fortuna samozřejmě nezaostává a svým uživatelům dává k dispozici celou řadu příležitostí k sázení. Od domácích přes ligy ze sousedních států až po celosvětově sledované soutěže, v kurzové nabídce Fortuny najdete v podstatě všechny důležité trhy. Patří mezi ně:

 • 1. česká hokejová liga,
 • 2. česká hokejová liga,
 • NHL,
 • Hokejová liga mistrů,
 • KHL,
 • 1. slovenská hokejová liga,

a mnoho dalších. Dokonce můžete sázet i na soutěže v zemích jako Bělorusko, Dánsko, Finsko, Francie, Lotyšsko či Německo. Výběr je zde zkrátka opravdu kvalitní. Dále oceňujeme také velké množství sázkových příležitostí, jež Fortuna ke každému zápasu nabízí. Mimo standardní 1×2 dodává celou řadu dalších typů sázek jako handicapy, výsledky jednotlivých třetin nebo přesné počty gólů. 

Během našeho pozorování jsme zjistili, že Fortuna rozšířené typy sázek vypisuje na většinu událostí, dokonce i na ty menší. Přibližně 56 jich najdete v 1. české lize, NHL a KHL, v ostatních soutěžích jako Hokejová liga mistrů nebo národní šampionáty ostatních států je sázek asi po čtyřiceti. Celkově nám přijde kurzová nabídka Fortuny velmi dobrá, ale musíme zvážit také její hladinu a celkovou výhodnost.

Kurzy na hokej ve Fortune

Při testech pro napsání recenze Fortuny jsme zaznamenávali kurzy na různé zápasy, abychom mohli co nejpřesněji vypočítat průměrnou marži na sázkách. Zaměřili jsme se na 3 nejpopulárnější soutěže, a to NHL, 1. českou ligu a Ligu mistrů. Výsledky naší analýzy najdete v následující tabulce:

SoutěžMarže
1. česká hokejová liga5,2 %
NHL5,95 %
Liga mistrů6,14 %
Fortuna kurzy hokej

Z výsledků je patrné, že Fortuna nabízí nejvýhodnější kurzy právě na 1. českou ligu, což potěší mnohé fanoušky. Ve srovnání s ostatními sázkovými kancelářemi je tato výše kurzové hladiny poměrně standardní, neboť se jedná jednu nejsledovanějších událostí v Česku. V čem ale Fortuna exceluje, jsou sázky na zahraniční soutěže, u kterých se marže zvyšuje jen nepatrně. Na konkurenčních platformách totiž mnohdy dosahuje až 8 %. Ať už tedy plánujete sázet na domácí nebo zahraniční soutěže, v ohledu výhodnosti sázek Fortunu můžeme doporučit. 

Hokejové statistiky ve Fortune

Pro výherní sázky jsou zapotřebí kvalitní informace. Fortuna ke většině zápasů přidává statistiky posledních utkání, které slouží jako vynikající zdroj k vypozorování trendů. Mimo celkový počet výher a proher, celkový počet gólů a analýzy vzájemných zápasů v nich najdete také ligové tabulky, srovnání s ostatními týmy a řadu grafů. Celkově je tak nástroj na analýzu kompletní, ale nelíbila se nám jeho implementace. Prohlížeč jej otevírá v novém okně, které je vzhledově nedodělané a poněkud nepřehledné. Pokud vás však estetika nezajímá, obsahově je tento statistický nástroj kompletní. 

Vysoké kurzy na hokej ve Fortune

Lákadlem Fortuny jsou dobře známé MEGAkurzy, neboli navýšené kurzy. Ty sice většinou bývají vypisovány na fotbal, ale v případě velkého utkání je lze najít také na hokej. A navýšení nebývá nízké, často dosahuje až 40 %. Další bonusy spojené konkrétně s hokejem Fortuna bohužel nenabízí, nicméně při registraci dostanete na výběr z mnoha sázkařských promo akcí, které zajistí vyšší odměny. Všechny bonusy pro nové hráče najdete v našem článku Fortuna promo kód. Najdete zde aktuální informace a speciální odkazy pro získání bezpečného bonusu.

Platební metody Fortuna hokej

V poslední řadě musíme zmínit také platební možnosti. Vklady je možné provádět kartou od 100 Kč, bankovním převodem od 1 Kč, alternativně také PayPalem. Výběry lze poté provést od 10 Kč pouze na ověřený bankovní účet. Na samotné sázení Fortuna žádná omezení neklade, v podstatě můžete sestavit tiket v libovolné hodnotě. Doporučujeme vyzkoušet také speciální kombinátory a AKO tikety, jež mohou otevřít nabídku dalších zajímavých sázkových příležitostí.

Tipsport kurzy hokej

S Tipsportem jako sázkovou kanceláří mám bohaté zkušenosti. A protože jsem také aktivním hokejovým fanouškem, Tipsport kurzy hokej mě zajímají nejvíce. Pojďte se společně se mnou podívat na to, co vše sázková kanceláře Tipsport milovníkům kurzového sázení a hokeje nabídne.

Hokejové ligy dostupné na Tipsportu

Líbí se mi, že Tipsport nabízí přes dvě desítky hokejových lig, na které lze sázet. Nejčastěji se zaměřuje na nejvyšší hokejové ligy jednotlivých zemí, konkrétně se jedná o:

 • Česká extraliga (ELH)
 • Slovenská extraliga (Tipos Extraliga)
 • Finská liga (Liiga)
 • Německá liga (DEL)
 • Švédská liga (SHL)
 • Švýcarská liga (NLA)
 • Dánská liga (Metal Ligaen)
 • Francouzská liga (Ligue Magnus)
 • Kazašská liga (Kazachstan Hockey Championship)
 • Norská liga (Fjordkraft-ligaen)
 • Polská liga (PLH)
 • Rakouská liga (ICEHL)

Kromě toho jsou k dispozici také sázky na nejznámější hokejovou ligu světa, NHL. Tipsport má v nabídne také sázky na „farmu“, tedy na zápasy AHL. Líbí se mi také možnost sázet na zápasy hokejové ligy mistrů (CHL).

České ligy

Protože je Tipsport českou sázkovou kanceláří, má dokonalý přehled o tom, jaké soutěže se hrají v České republice. Vedle nejvyšší Extraligy ledního hokeje tak můžete sázet na Chance ligu – druhou nejvyšší hokejovou soutěž v ČR) nebo na 2. českou hokejovou ligu. Pro milovníky univerzitního hokeje je připravena nabídku kurzových sázek na Univerzitní ligu.

Druhé ligy a ostatní soutěže

Tipsport se také snaží pokrýt druhé ligy jiných kvalitních hokejových soutěží. Ze své zkušenosti vím, že je možné sázet na druhou finskou i švédskou ligu. Kromě těchto lig nabízí Tipsport sázky na Alpskou ligu, které se účastní hokejové týmy z Rakouska, Itálie a Slovinska. 

Všiml jsem si také, že Tipsport nenabízí sázky na KHL – ruskou hokejovou ligu. Tyto kurzy přestal Tipsport vypisovat prakticky ihned poté, co začala invaze Ruska na Ukrajinu. Je proto otázka, zda se kurzy na KHL někdy vrátí.

Česká reprezentace

Tipsport samozřejmě nezapomíná ani na události české hokejové reprezentace. Kurzy se na repre vypisují vždy v době před akcí. Nejčastěji si tak můžete vsadit na výsledky zápasů Mistrovství světa v hokeji, zápasy Euro Hockey Tour a jednou za čtyři roky také na výsledky Zimních olympijských her.

Dostupné sázky u Tipsportu

Popsal jsem vám, z jakých lig a soutěží můžete vybírat kurzy u Tipsportu. Nyní je na čase se podívat na to, jaké příležitosti Tipsport kurzy hokej nabídnou. Tím nejzákladnějším kurzem je 1×2. V rámci těchto kurzů sázíte na to, který tým vyhraje, případně zda bude remíza. Tipsport je ale mnohem komplexnější, takže nabídne také další sázky

Handicap

V rámci hokejových zápasů osobně rád sázím na handicapy. V rámci těchto sázek dáváte některému z týmů virtuální náskok. Dejme tomu, že si vsadíte na tým A s handicapem 1.5 gólů. Tým B tak musí vyhrát minimálně o dvě branky.

Proč jsou tyto kurzy tak oblíbené? Jde o to, že v rámci handicapů nabízí sázková kancelář Tipsport zajímavější kurzy. Handicapy se tak používají zejména v případě, kdy je jeden z týmů výrazně lepší a předpokládá se, že vyhraje o více branek.

Over/under

Over/under je sázka na to, zda v daném zápase padne více nebo méně branek. Over/under lze sázet jak na celý zápas (například celkem padne 5.5 a více branek) nebo na konkrétní týmy (například tým A vstřelí méně než 3.0 gólů). Tyto kurzy bývají velmi zajímavé a dokážete s jejich pomocí získat možnost na zajímavé výhry.

V rámci over/under lze sázet nejen na zápasy a konkrétní týmy, ale také na třetiny. Tedy můžete si vsadit, kolik gólů padne (nebo nepadne) v rámci konkrétní třetiny. Stejně tak je možné vsadit na to, kolik gólů dá konkrétní tým v konkrétní třetině. To vám otevírá obrovské možnosti na zajímavé kurzové sázení.

Přesný počet gólů a přesný výsledek

Tipsport hokej kurzy nabízí také zajímavé sázky na přesný počet gólů v zápase. Před utkání vsadíte například na to, že v zápase padne přesně 6 branek. Pokud bude váš tip výherní, můžete si užít svoji výhru. Kurzy na přesný počet gólů v zápasech bývají poměrně vysoké. Zvláště v hokeji je obtížné odhadovat, kolik gólů nakonec padne.

Vsadit pak můžete také na přesný výsledek. Vsadíte na to, že tým A porazí tým B 5:3. Také na tyto události bývají kurzy velmi vysoké. Z vlastní zkušenosti ale mohu prozradit, že tyto sázky jsou spíše o štěstí. Velmi špatně se totiž analyzuje a odhaduje, kolik gólů nakonec padne.

Góly a asistence jednotlivých hráčů

V hokeji, podobně jako třeba ve fotbale, je možné sázet také na to, že některý z hráčů dá gól, případně asistenci. Tyto kurzy bývají také velmi zajímavé. Pokud sledujete konkrétní ligu pravidelně, máte přehled o tom, kteří hráči mají nejvíce bodů v rámci zápasů. Můžete tak snadno odhadnout, zda ten který hráčů skutečně gól nebo asistenci zaznamenají.

Nejvíce sázkařských příležitostí

Nejvíce sázkařských příležitostí nabízí Tipsport kurzy hokej na zápasy NHL, české extraligy a některých dalších významných hokejových lig. 

Na nižší soutěže nebo Univerzitní ligu není možné sázet na tolik příležitostí. Je to dáno tím, že tyto ligy jsou velmi nevyzpytatelné. Nejvíce příležitostí pak nabízí samozřejmě Mistrovství světa v hokeji a Olympijské hry. Zde se totiž sází také na umístění jednotlivých týmů v tabulkách.

Live sázky

Tipsport kurzy hokej nabízí také v rámci live sázek. Zápasy můžete sledovat v rámci streamingu a zároveň můžete také sázet. To znamená, že si můžete hokejové zápasy vychutnat ještě více, s patřičnou dávkou adrenalinu.

Kurzy a provize u vybraných lig

Tipsport hokej kurzy jsou zatížené také marží, kterou si Tipsport účtuje. Vybral jsem proto tři ligy, u kterých si výši marže ukážeme. Jedná se o českou extraligu, Ligu mistrů a NHL. 

V rámci Extraligy ledního hokeje je u Tipsportu marže okolo 5 až 6 %. Je to běžná marže, takže v tomto ohledu je Tipsport vůči sázkařům poměrně vstřícný. Pokud se podíváme na marže u Ligy mistrů zjistíme, že marže se zde pohybuje mezi 7 až 8 %, což je více než u české ligy.

A jak je na tom zámořská NHL? Ta obsahuje obrovský počet zápasů i velký počet proměnných v rámci zranění, nacestovaných kilometrů a dalších aspektů. Zde si Tipsport nastavil marži okolo 6 až 7 %, zpravidla se ale drží lehce na 6 %.

Statistiky a analýzy zápasů

Tipsport není jen o kurzech na zápasy. Tato sázková kancelář nabízí také celou řadu zajímavých statistik a analýz, které jsou dostupné ještě před samotným zápasem. V první řadě vidíte, kolik procent sázkařů věří kterému týmu.

Podívat se také můžete na bilanci vzájemných zápasů, aktuální formu jednotlivých týmů i to, kolik gólů padá při vzájemných zápasech. Z těchto dat si můžete udělat poměrně zajímavý obrázek o tom, jak zápas skončí a která z nabízených sázkařských nabídek je ta nejvýhodnější.

Přečíst si pak můžete také analýzy od zkušených tipérů. Ty vám přímo na Tipsportu napíší jejich pohled na konkrétní zápas i na konkrétní sázkařskou příležitost. Já osobně si vždy projdu statistiky na Tipsportu (případně jiném statistickém webu), projdu analýzy zkušených tipérů a následně se rozhodnu, která událost je pro mě z pohledu sázení nejvýhodnější. Podobný postup proto doporučuji také vám.

Akce a bonusy na hokejové sázky

Tipsport nabízí dlouhodobé sázky na některé hokejové události. Jedná se například o možnost vsadit si na vítěze základní části Tipsport extraligy ledního hokeje, na vítěze Stanley cupu atd. Tyto kurzy jsou nyní poměrně zajímavé, protože se jedná o sázky s velkým předstihem.

Při konání některých speciálních událostí, jako například Mistrovství světa v ledním hokeji nebo při play-off některých hokejových lig pak Tipsport nabízí speciální registrační bonusy, kterých mohou noví hráči využít. Tipsport má pro nové hráče stálé bonusy. Všechna pravidla jsme popisali v našem článku Tipsport akční kód. Najdete tam také bezpečné odkazy, díky kterým si jistě vyzvednete nejlepší akci.

Limity sázek a jiná pravidla

Tipsport sám o sobě nezavádí žádná specifická pravidla nebo limity pro sázky na hokejové zápasy. Důležité je, aby případná výhra nepřesáhla 9 999 999 Kč. Na některé konkrétní zápasy se omezení vztahovat mohou. Jedná se ale o speciální případy, které se příliš často nestávají a osobně jsem se z výraznějším omezením nesetkal. 

Základy sázení na hokej

Abyste mohli být při hokejových sázkách dostatečně úspěšní, je potřeba znát absolutní základy. V první řadě je samozřejmě důležité znát základní pravidla hokeje, abyste věděli, jaké sázky máte vůbec k dispozici a kdy je vhodné sázky podat.

Vůbec nejběžnější sázkou je tzv. money line sázka. Jedná se o sázku, kdy sázkař vsází na výhru nebo prohru jednoho z týmů. Tyto kurzy se vypisují nejčastěji a jedná se obecně o nejrozšířenější sázky, jaké hráči obecně podávají.

Druhým používaným termínem je tzv. puck line. V jednoduchosti se jedná o sázku na gólový rozptyl jednotlivého týmu. Například že tým A bude mít rozdíl -1.5 gólu. V případě, že tým A vyhraje minimálně o 2 góly, výhra je vaše. Puck line se často využívá tam, kde je jeden z týmů jasným favoritem (nebo outsiderem) a tím pádem kurzy na výhru (tzv. money line sázka) nemá úplně význam. Aby bylo možné tyto sázky umisťovat, je vhodné abyste týmy nebo danou soutěž znali. V opačném případě nemusejí být vaše sázky v dlouhodobém horizontu výherní.

V případě mnoha sázek, a to včetně hokejových se využívá termín over/under. Jedná se o sázky, kdy tipujete, že některá z událostí dosáhne více nebo méně četností v zápase. Například vsadíte na to, že tým A dostane celkem 10 a více trestných minut (over), nebo že tým B vyhraje 15 a méně vhazování (under). 

A posledními příležitostmi pak jsou zajímavé kurzy na nejrůznější příležitosti. Zpravidla se ještě sází na počet vstřelených branek jednotlivých hráčů nebo například na výsledky konkrétních třetin. Vsadit ale můžete v předstihu na celkového vítěze základní části nebo třeba celého turnaje. Tyto příležitosti a možnosti zajišťují ještě zábavnější sázky a možnosti, jak získat při sázení na hokej zajímavé výhry.

Porozumění kurzů v hokeji

Abyste mohli skutečně kvalitně a dlouhodobě výdělečně sázet na hokej, je důležité znát kurzy v hokeji. Vědět, jak mohou fungovat, na co je možné sázet a jak se mohou kurzy měnit v rámci live kurzů.

Jak jsme si popsali výše, v hokeji existuje celá řada zajímavých možností, na které můžete svou sázku podat. Nemusíte se spokojit s pouhou výhrou nebo prohrou. Zvolit můžete také góly a asistence jednotlivých hráčů, počty vyhraných vhazování, počet vyhraných třetin a tak dále. Je důležité si uvědomit, že hokej je sám o sobě velmi rychlý sport. Proto v něm oproti sázení na fotbal padá větší počet gólů a obecně je možné lépe otáčet i nepříznivý vývoj utkání.

To je důležité si uvědomit především v době, kdy chcete sázet live sázky. Kurzy totiž nemusejí skákat tak divoce, jako tomu je například u zmiňovaného fotbalu.

Hokejové sázení má zkrátka svá specifika a mezi ně se řadí právě rychlost a plynulost hry. Je nesmírně důležité alespoň trochu znát ligu, na kterou sázíte, abyste lépe porozuměli tomu, co je možné a reálné.

Jak začít se sázením na hokej: krok za krokem

Chcete začít sázet na hokej? Abychom vám celý proces zjednodušili, připravili jsme pro vás postup krok za krokem, abyste věděli, jaké kroky nesmíte zapomenout a co vše vás čeká před tím, než budete pomoci začít sázet na hokej. 

 1. Krok 1. Sázková kancelář

  Úplným základem je samozřejmě výběr ideální sázkové kanceláře. Zde musíte vzít v potaz několik důležitých parametrů. Podívejte se, jaké vstupní nebo vkladové bonusy sázková kancelář nabízí. Dále se také podívejte na to, zda můžete u bookmakera sázet live, případně zda jsou dostupné živé streamy. V neposlední řadě je důležité si zjistit, jakou nabídkou hokejových kurzů konkrétní sázková kancelář disponuje.

 2. Krok 2. Registrace

  Nyní následuje proces registrace. Ten se může lišit v závislosti na tom, o kterou sázkovou kancelář se jedná. Většinou je ale proces registrace velmi jednoduchý, důležité je zadat všechny údaje správně, a nakonec ověřit svou identitu pomocí BankID. Jakmile máte tyto kroky splněny, získali jste svůj plnohodnotný účet u sázkové kanceláře.

 3. Krok 3. Vsadit na hokej

  Nyní už jen chybí si ve sportovních nabídkách vybrat „Hokej“ a zvolit konkrétní událost, na kterou chcete svoji sázku podat. Vybírat můžete z prematch zápasů (to jsou zápasy, které ještě nezačali) a live zápasů (zápasy, které jsou již v plném proudu). Při sázení pak myslete také na bankroll.

Jak začít sázet na sport nebo konkrétně hokej je hodně závislý na bankrollu. Jedná se vlastně o správu peněz, které máte dostupné na sázkařském účtu. V jednoduchosti to znamená, že můžete sázet pouze pár procent vašeho celkového zůstatku. Jen tak si můžete být jistí, že máte sázení pod kontrolou a že skutečně můžete být v dlouhodobém horizontu výděleční.

Strategie pro sázení na hokej

Hokej, rychlá a zábavná hra, která má v České republice opravdu hluboké kořeny. Abyste na něj ale mohli dlouhodobě a ziskově sázet, je důležité znát nejen statistiky ale také vhodné strategie, které se při hokejovém sázení uplatňují. 

Strategie 1.

Jednou strategií je sázka na outsidera. Ačkoli se to může na první pohled zdát bláznivé, není tomu tak. V případě, že se střetnou týmy, které jsou na tom podobně, je lepší zvolit sázku na outsidera. Abyste tak mohli učinit, je potřeba nashromáždit některá data a řádně projít statistiky. Někdy totiž sázkové kanceláře záměrně udávají na slabší tým nižší kurz, aby tím sázející odradili. Než se ale pro takovou sázku rozhodnete, je důležité opravdu důkladně projít všechny statistiky, kterou jsou k dispozici.

Strategie 2.

V hokeji je obvyklé, že je v každém týmu hráč nebo hráči, kteří výrazným způsobem vyčnívají. Právě u nich je pak vysoká pravděpodobnost toho, že dají gól nebo získají kanadský bod. Jedna ze strategií u sázení na hokej je právě sázka na konkrétního hráče. Obecně se doporučuje sázet na hráče, kteří hrají v domácím prostředí, je zde vyšší pravděpodobnost, že vám sázka skutečně vyjde. 

Strategie 3.

Když už jsme zabrousili do domácího prostředí, můžeme s klidným svědomím říct, že domácí prostředí je neuvěřitelně důležité v hokejových zápasech. Než se rozhodnete jakoukoli sázku uskutečnit, vždy vezměte v potaz právě domácí prostředí, které je opravdu nesmírně důležité. Je to dáno tím, že hokejová pravidla umožňují mít různě široká a dlouhá kluziště. Domácí jsou tak na své hřiště do jisté míry zvyklí, což může soupeři dělat problém.

Samozřejmě při strategiích sázení na hokej nesmíme zapomínat na to, že v hokeji existuje celá řada možností, na co vsadit. Ať už se jedná o sázení na výsledky jednotlivých třetin, počty vstřelených branek, střelci zápasu a tak dále. Je toho opravdu hodně, proto si můžete strategie lehce upravovat podle sebe, podle vašich aktuálních znalostí a míře prozkoumaných statistik.

Jak vyhodnotit hokejový zápas před sázením

Pojďme se nyní společně podívat na to, jakým způsobem můžete vy sami vyhodnotit hokejový zápas před tím, než uskutečníte nějakou sázku. Abyste mohli úspěšně uskutečnit sázku, je třeba vyhodnotit celou řadu aspektů, které hrají v hokeji velmi důležitou roli. Prvním takovým aspektem je samozřejmě výhoda domácího prostředí a aktuální forma týmu.

Při vyhodnocování možnosti sázek je pak důležité také vzít v potaz aktuální formu brankařů i všechna zranění, která daný tým trápí. V hokeji je velmi znát absence jednoho nebo dvou zcela vynikajících hráčů. Formace se totiž různě přehazují, čímž mohou vznikat nepřesnosti ve hře a tým není tak stabilní a kompaktní. S tím je potřeba umět pracovat, abyste se vyhnuli zbytečným proherním tiketům.

Myslete také na to, v jaké aktuální části se sezona nachází a jak který tým potřebuje nutně bodovat. Jedná se o to, že pokud má tým suverénní výsledky, ale chybí jen pár kol do konce soutěže, je možné, že bude šetřit své největší hvězdy a díky tomu nebudou výsledky tak jednoznačné, jako tomu bylo po celou sezonu. Také tyto aspekty je velmi důležité brát v potaz, abyste nebyli nepříjemně zaskočeni.

Sázkařské tipy pro hokej

Protože jsme prakticky na konci našeho článku, je důležité ještě zmínit několik tipů, které můžete využít při sázení na hokej.

 1. Prvním z nich je jednoznačně sledování formy týmu. Sledujte, jak si vedou v domácím a venkovním prostředím. Jak se jim daří dlouhodobě proti konkrétnímu týmu nebo to, kolik branek v průměru vstřelí. To vše může být dobrým indikátorem toho, jak moc se dá týmu věřit.
 2. Dále sledujte, jak si vedou největší hvězdy v týmu. Kolik dávají branek, jak často u gólu asistují a tak dále. Můžete si tak udělat obrázek o tom, kdo zřejmě bude v zápase skórovat, což může přinést další zajímavý kurz. U hráčů je pak potřeba také sledovat aktuální formu a zranění. Dva zranění obránci totiž mohou pro tým znamenat značné oslabení, které bude velmi těžké překonat.
 3. V rámci některých hokejových soutěží se cestuje na delší vzdálenosti. I to je možný problém v konkrétním zápase. Proto doporučujeme sledovat také to, kolik kilometrů hráči v posledních dnech nacestovali nebo nalítali. Čím delší cestování, tím obecně větší únava, což se může na výsledku podepsat.
 4. Před každým zápasem je také dobré sledovat aktuální soupisku. Může totiž ledacos prozradit o aktuální formě hráčů, o únavě a dalších aspektech. Soupisky bývají k dispozici zhruba hodinu před zápasem. Stejně důležité je dívat se na to, zda konkrétní tým hraje doma nebo venku. Výrazně to ovlivňuje výsledky zápasů, v hokeji je totiž domácí prostředí důležitější než v jiných sportech.
 5. Pokud budete sázet na mistrovství světa v hokeji, je dobré se podívat na to, jaké zápasy mají týmy za sebou a jací soupeři ještě čekají na společné utkání. Můžete si tak udělat obrázek o tom, zda budou národní týmy šetřit své hvězdy nebo ne. Důležitý je také počet odehraných prodloužení v turnaji. Prodloužení nebo nájezdy se totiž mohou dále podepsat na únavě jednotlivých hráčů ale také celých týmů.

FAQ sázení na hokej

Pojďme se společně podívat na nejčastěji pokládané otázky a odpovědi k sázení na hokej.

Abyste mohli začít sázet na hokej, musíte mít chuť a čas sledovat statistiky. Dále je důležité vybrat vhodnou sázkovou kancelář, u které budete na jednotlivé hokejové soutěže a události sázet. Důležité pak je mít také dopředu naplánovaný bankroll.

V hokeji se nejčastěji sází na výhru nebo prohru konkrétního týmu, na výsledky jednotlivých třetin, počet vstřelených branek nebo také počet gólů nebo kanadských bodů konkrétního hráče. Zvolit pak můžete také sázky na počet vyhraných buly a tak dále.

Statistiky a aktuální formy týmů mohou určitým způsobem ovlivňovat to, jak pravděpodobně sázka dopadne. Doporučujeme proto, abyste na statistiky a formy týmů brali zřetel před tím, než sázku reálně uskutečníte.

Obecně se v rámci hokeje nejčastěji sází na výhru nebo prohru konkrétního týmu. Zároveň se často sází na počty gólů nebo například góly či asistence konkrétních hráčů. Možných událostí je zkrátka cela řada.

Bankroll hraje svoji roli při každém sázení, bez ohledu na to, zda zrovna sázíte na fotbal nebo hokej. Doporučuje se na jednotlivé události sázet maximálně 2 až 3 % z vašeho bankrollu. Jen tak si můžete udržet ziskovost a nedostane se do spirály větších proher.

Obecně doporučujeme sázkové kanceláře, které disponují širokým rozsahem nabízených soutěží, disponují možností sázet live případně nabízejí živé streamy. Je také nezbytné, abyste volili licencované české sázkovky.

Pro sázení na hokej v České republice se nejčastěji vyskytují ligy jako je NHL nebo Česká extraliga ledního hokeje. Velmi časté jsou mezinárodní hokejové turnaje, případně jiné evropské ligy, které jsou u sázkovek dostupné.

Základem je, udělat si dostatečnou analýzu zápasu, na který chcete sázet. Dbát byste měli na to, jak si týmy stojí v tzv. head to head tabulce. Stejně důležitá je aktuální forma nebo domácí prostředí konkrétního týmu.

V rámci hokeje je domácí prostředí považováno za obrovskou výhodu. Proto je vhodné výhodu domácího kluziště zahrnout do předzápasové analýzy. Jen tak máte jistotu, že bude analýza kompletní a dostatečná pro uskutečnění sázky.

Abyste zodpovědně sázeli nejen na hokej, je důležité vybrat si licencovanou a ověřenou českou sázkovou kancelář. Dále byste měli všechny zápasy dostatečně analyzovat a samozřejmě dodržovat bankroll.