Sázení na hokej

Hokejové sázení je bezesporu zajímavým prvkem při sledování hokejových zápasů. Při sázení je důležité dodržovat některé strategie tak, abyste měli šanci na úspěch také v dlouhodobém horizontu. Podívejte se proto společně s námi na to, jak funguje online sázení na hokej! Abyste mohli být ziskoví v dlouhodobém horizontu, je potřeba najít ideální sázkovou kancelář, v rámci které navíc získáte také bonusové peníze za registraci.

Nejlepší bookmakeři pro sázení na hokej

Než začnete sázky na hokej, je důležité vybrat si vhodnou platformu pro sázení. Nejlepší jsou samozřejmě licencované české sázkové kanceláře, které hráčům nabídnou jistotu a zajímavé vstupní bonusy. Všechny české sázkovky mají ve své nabídce možnost vsázet na hokej, každá z nich ale nabídne jiné možnosti.

Tipsport 4.9/5
Bonus za deposit a registraci
50 000 Kč + 300 Kč
 • Nejvyšší bonus
 • Vysoké kurzy na hokej
 • Tradiční česká platforma
Fortuna 4.9/5
Bonus za deposit a registraci
200% až 6000 Kč + 300 Kč
 • Pěkné uživatelské prostředíI jiné než sportovní sázky
 • Věrnostní program
 • Široká hokejová nabídka
Betano 4.8/5
Bonus za deposit a sázka za ověření účtu
3 000 Kč + 100 Kč
 • Nejvyšší kurzy na trhu
 • Bonusové mise
Chance 4.8/5
Bonus za deposit a registraci
2000 Kč + 200 Kč
 • Časté promoakce
 • Sportovní analýzy
 • Živé sázení a přenosy
forBET 4/5
Bonus za deposit a registraci
100 Kč
 • Nová platforma
 • Kvalitní zákaznická podpora
 • Neustále inovace

Hokejové sázky samozřejmě nabízí největší sázkové kanceláře, mezi které se řadí v České republice Fortuna a Tipsport. Fortuna hokej nabízí v poměrně široké míře, takže můžete najít také zajímavé kurzy také na soutěže, na které si u menších sázkovek většinou nevsadíte.

Tipsport kurzy na hokej zase vypisuje mezi prvními, takže zde máte vysokou pravděpodobnost, že narazíte na kurzy velmi zajímavé.

Další hokejové kurzy můžete sázet u sázkové kanceláře Betano, Chance nebo třeba ForBet. Poslední dvě jmenované sázkové kanceláře skvěle doplňují kompletní nabídku v České republice. 

Obecně je bookmakera třeba vybírat podle toho, zda nabízí hráčům dostatek příležitostí na hokejové sázky, zda nabízí responzivní webové stránky, aby bylo možné se přihlašovat přes mobilní zařízení a také to, zda jsou k dispozici živé streamy. Důležité je pak také koukat na vstupní bonusy, které sázkovka nabízí a zda je možné podávat sázky online.

Obsah

Základy sázení na hokej

Abyste mohli být při hokejových sázkách dostatečně úspěšní, je potřeba znát absolutní základy. V první řadě je samozřejmě důležité znát základní pravidla hokeje, abyste věděli, jaké sázky máte vůbec k dispozici a kdy je vhodné sázky podat.

Vůbec nejběžnější sázkou je tzv. money line sázka. Jedná se o sázku, kdy sázkař vsází na výhru nebo prohru jednoho z týmů. Tyto kurzy se vypisují nejčastěji a jedná se obecně o nejrozšířenější sázky, jaké hráči obecně podávají.

Druhým používaným termínem je tzv. puck line. V jednoduchosti se jedná o sázku na gólový rozptyl jednotlivého týmu. Například že tým A bude mít rozdíl -1.5 gólu. V případě, že tým A vyhraje minimálně o 2 góly, výhra je vaše. Puck line se často využívá tam, kde je jeden z týmů jasným favoritem (nebo outsiderem) a tím pádem kurzy na výhru (tzv. money line sázka) nemá úplně význam. Aby bylo možné tyto sázky umisťovat, je vhodné abyste týmy nebo danou soutěž znali. V opačném případě nemusejí být vaše sázky v dlouhodobém horizontu výherní.

V případě mnoha sázek, a to včetně hokejových se využívá termín over/under. Jedná se o sázky, kdy tipujete, že některá z událostí dosáhne více nebo méně četností v zápase. Například vsadíte na to, že tým A dostane celkem 10 a více trestných minut (over), nebo že tým B vyhraje 15 a méně vhazování (under). 

A posledními příležitostmi pak jsou zajímavé kurzy na nejrůznější příležitosti. Zpravidla se ještě sází na počet vstřelených branek jednotlivých hráčů nebo například na výsledky konkrétních třetin. Vsadit ale můžete v předstihu na celkového vítěze základní části nebo třeba celého turnaje. Tyto příležitosti a možnosti zajišťují ještě zábavnější sázky a možnosti, jak získat při sázení na hokej zajímavé výhry.

Porozumění kurzů v hokeji

Abyste mohli skutečně kvalitně a dlouhodobě výdělečně sázet na hokej, je důležité znát kurzy v hokeji. Vědět, jak mohou fungovat, na co je možné sázet a jak se mohou kurzy měnit v rámci live kurzů.

Jak jsme si popsali výše, v hokeji existuje celá řada zajímavých možností, na které můžete svou sázku podat. Nemusíte se spokojit s pouhou výhrou nebo prohrou. Zvolit můžete také góly a asistence jednotlivých hráčů, počty vyhraných vhazování, počet vyhraných třetin a tak dále. Je důležité si uvědomit, že hokej je sám o sobě velmi rychlý sport. Proto v něm oproti sázení na fotbal padá větší počet gólů a obecně je možné lépe otáčet i nepříznivý vývoj utkání.

To je důležité si uvědomit především v době, kdy chcete sázet live sázky. Kurzy totiž nemusejí skákat tak divoce, jako tomu je například u zmiňovaného fotbalu.

Hokejové sázení má zkrátka svá specifika a mezi ně se řadí právě rychlost a plynulost hry. Je nesmírně důležité alespoň trochu znát ligu, na kterou sázíte, abyste lépe porozuměli tomu, co je možné a reálné.

Jak začít se sázením na hokej: krok za krokem

Chcete začít sázet na hokej? Abychom vám celý proces zjednodušili, připravili jsme pro vás postup krok za krokem, abyste věděli, jaké kroky nesmíte zapomenout a co vše vás čeká před tím, než budete pomoci začít sázet na hokej. 

 1. Krok 1. Sázková kancelář

  Úplným základem je samozřejmě výběr ideální sázkové kanceláře. Zde musíte vzít v potaz několik důležitých parametrů. Podívejte se, jaké vstupní nebo vkladové bonusy sázková kancelář nabízí. Dále se také podívejte na to, zda můžete u bookmakera sázet live, případně zda jsou dostupné živé streamy. V neposlední řadě je důležité si zjistit, jakou nabídkou hokejových kurzů konkrétní sázková kancelář disponuje.

 2. Krok 2. Registrace

  Nyní následuje proces registrace. Ten se může lišit v závislosti na tom, o kterou sázkovou kancelář se jedná. Většinou je ale proces registrace velmi jednoduchý, důležité je zadat všechny údaje správně, a nakonec ověřit svou identitu pomocí BankID. Jakmile máte tyto kroky splněny, získali jste svůj plnohodnotný účet u sázkové kanceláře.

 3. Krok 3. Vsadit na hokej

  Nyní už jen chybí si ve sportovních nabídkách vybrat „Hokej“ a zvolit konkrétní událost, na kterou chcete svoji sázku podat. Vybírat můžete z prematch zápasů (to jsou zápasy, které ještě nezačali) a live zápasů (zápasy, které jsou již v plném proudu). Při sázení pak myslete také na bankroll.

Jak začít sázet na sport nebo konkrétně hokej je hodně závislý na bankrollu. Jedná se vlastně o správu peněz, které máte dostupné na sázkařském účtu. V jednoduchosti to znamená, že můžete sázet pouze pár procent vašeho celkového zůstatku. Jen tak si můžete být jistí, že máte sázení pod kontrolou a že skutečně můžete být v dlouhodobém horizontu výděleční.

Strategie pro sázení na hokej

Hokej, rychlá a zábavná hra, která má v České republice opravdu hluboké kořeny. Abyste na něj ale mohli dlouhodobě a ziskově sázet, je důležité znát nejen statistiky ale také vhodné strategie, které se při hokejovém sázení uplatňují. 

Strategie 1.

Jednou strategií je sázka na outsidera. Ačkoli se to může na první pohled zdát bláznivé, není tomu tak. V případě, že se střetnou týmy, které jsou na tom podobně, je lepší zvolit sázku na outsidera. Abyste tak mohli učinit, je potřeba nashromáždit některá data a řádně projít statistiky. Někdy totiž sázkové kanceláře záměrně udávají na slabší tým nižší kurz, aby tím sázející odradili. Než se ale pro takovou sázku rozhodnete, je důležité opravdu důkladně projít všechny statistiky, kterou jsou k dispozici.

Strategie 2.

V hokeji je obvyklé, že je v každém týmu hráč nebo hráči, kteří výrazným způsobem vyčnívají. Právě u nich je pak vysoká pravděpodobnost toho, že dají gól nebo získají kanadský bod. Jedna ze strategií u sázení na hokej je právě sázka na konkrétního hráče. Obecně se doporučuje sázet na hráče, kteří hrají v domácím prostředí, je zde vyšší pravděpodobnost, že vám sázka skutečně vyjde. 

Strategie 3.

Když už jsme zabrousili do domácího prostředí, můžeme s klidným svědomím říct, že domácí prostředí je neuvěřitelně důležité v hokejových zápasech. Než se rozhodnete jakoukoli sázku uskutečnit, vždy vezměte v potaz právě domácí prostředí, které je opravdu nesmírně důležité. Je to dáno tím, že hokejová pravidla umožňují mít různě široká a dlouhá kluziště. Domácí jsou tak na své hřiště do jisté míry zvyklí, což může soupeři dělat problém.

Samozřejmě při strategiích sázení na hokej nesmíme zapomínat na to, že v hokeji existuje celá řada možností, na co vsadit. Ať už se jedná o sázení na výsledky jednotlivých třetin, počty vstřelených branek, střelci zápasu a tak dále. Je toho opravdu hodně, proto si můžete strategie lehce upravovat podle sebe, podle vašich aktuálních znalostí a míře prozkoumaných statistik.

Jak vyhodnotit hokejový zápas před sázením

Pojďme se nyní společně podívat na to, jakým způsobem můžete vy sami vyhodnotit hokejový zápas před tím, než uskutečníte nějakou sázku. Abyste mohli úspěšně uskutečnit sázku, je třeba vyhodnotit celou řadu aspektů, které hrají v hokeji velmi důležitou roli. Prvním takovým aspektem je samozřejmě výhoda domácího prostředí a aktuální forma týmu.

Při vyhodnocování možnosti sázek je pak důležité také vzít v potaz aktuální formu brankařů i všechna zranění, která daný tým trápí. V hokeji je velmi znát absence jednoho nebo dvou zcela vynikajících hráčů. Formace se totiž různě přehazují, čímž mohou vznikat nepřesnosti ve hře a tým není tak stabilní a kompaktní. S tím je potřeba umět pracovat, abyste se vyhnuli zbytečným proherním tiketům.

Myslete také na to, v jaké aktuální části se sezona nachází a jak který tým potřebuje nutně bodovat. Jedná se o to, že pokud má tým suverénní výsledky, ale chybí jen pár kol do konce soutěže, je možné, že bude šetřit své největší hvězdy a díky tomu nebudou výsledky tak jednoznačné, jako tomu bylo po celou sezonu. Také tyto aspekty je velmi důležité brát v potaz, abyste nebyli nepříjemně zaskočeni.

Sázkařské tipy pro hokej

Protože jsme prakticky na konci našeho článku, je důležité ještě zmínit několik tipů, které můžete využít při sázení na hokej.

 1. Prvním z nich je jednoznačně sledování formy týmu. Sledujte, jak si vedou v domácím a venkovním prostředím. Jak se jim daří dlouhodobě proti konkrétnímu týmu nebo to, kolik branek v průměru vstřelí. To vše může být dobrým indikátorem toho, jak moc se dá týmu věřit.
 2. Dále sledujte, jak si vedou největší hvězdy v týmu. Kolik dávají branek, jak často u gólu asistují a tak dále. Můžete si tak udělat obrázek o tom, kdo zřejmě bude v zápase skórovat, což může přinést další zajímavý kurz. U hráčů je pak potřeba také sledovat aktuální formu a zranění. Dva zranění obránci totiž mohou pro tým znamenat značné oslabení, které bude velmi těžké překonat.
 3. V rámci některých hokejových soutěží se cestuje na delší vzdálenosti. I to je možný problém v konkrétním zápase. Proto doporučujeme sledovat také to, kolik kilometrů hráči v posledních dnech nacestovali nebo nalítali. Čím delší cestování, tím obecně větší únava, což se může na výsledku podepsat.
 4. Před každým zápasem je také dobré sledovat aktuální soupisku. Může totiž ledacos prozradit o aktuální formě hráčů, o únavě a dalších aspektech. Soupisky bývají k dispozici zhruba hodinu před zápasem. Stejně důležité je dívat se na to, zda konkrétní tým hraje doma nebo venku. Výrazně to ovlivňuje výsledky zápasů, v hokeji je totiž domácí prostředí důležitější než v jiných sportech.
 5. Pokud budete sázet na mistrovství světa v hokeji, je dobré se podívat na to, jaké zápasy mají týmy za sebou a jací soupeři ještě čekají na společné utkání. Můžete si tak udělat obrázek o tom, zda budou národní týmy šetřit své hvězdy nebo ne. Důležitý je také počet odehraných prodloužení v turnaji. Prodloužení nebo nájezdy se totiž mohou dále podepsat na únavě jednotlivých hráčů ale také celých týmů.

FAQ sázení na hokej

Pojďme se společně podívat na nejčastěji pokládané otázky a odpovědi k sázení na hokej.

Abyste mohli začít sázet na hokej, musíte mít chuť a čas sledovat statistiky. Dále je důležité vybrat vhodnou sázkovou kancelář, u které budete na jednotlivé hokejové soutěže a události sázet. Důležité pak je mít také dopředu naplánovaný bankroll.

V hokeji se nejčastěji sází na výhru nebo prohru konkrétního týmu, na výsledky jednotlivých třetin, počet vstřelených branek nebo také počet gólů nebo kanadských bodů konkrétního hráče. Zvolit pak můžete také sázky na počet vyhraných buly a tak dále.

Statistiky a aktuální formy týmů mohou určitým způsobem ovlivňovat to, jak pravděpodobně sázka dopadne. Doporučujeme proto, abyste na statistiky a formy týmů brali zřetel před tím, než sázku reálně uskutečníte.

Obecně se v rámci hokeje nejčastěji sází na výhru nebo prohru konkrétního týmu. Zároveň se často sází na počty gólů nebo například góly či asistence konkrétních hráčů. Možných událostí je zkrátka cela řada.

Bankroll hraje svoji roli při každém sázení, bez ohledu na to, zda zrovna sázíte na fotbal nebo hokej. Doporučuje se na jednotlivé události sázet maximálně 2 až 3 % z vašeho bankrollu. Jen tak si můžete udržet ziskovost a nedostane se do spirály větších proher.

Obecně doporučujeme sázkové kanceláře, které disponují širokým rozsahem nabízených soutěží, disponují možností sázet live případně nabízejí živé streamy. Je také nezbytné, abyste volili licencované české sázkovky.

Pro sázení na hokej v České republice se nejčastěji vyskytují ligy jako je NHL nebo Česká extraliga ledního hokeje. Velmi časté jsou mezinárodní hokejové turnaje, případně jiné evropské ligy, které jsou u sázkovek dostupné.

Základem je, udělat si dostatečnou analýzu zápasu, na který chcete sázet. Dbát byste měli na to, jak si týmy stojí v tzv. head to head tabulce. Stejně důležitá je aktuální forma nebo domácí prostředí konkrétního týmu.

V rámci hokeje je domácí prostředí považováno za obrovskou výhodu. Proto je vhodné výhodu domácího kluziště zahrnout do předzápasové analýzy. Jen tak máte jistotu, že bude analýza kompletní a dostatečná pro uskutečnění sázky.

Abyste zodpovědně sázeli nejen na hokej, je důležité vybrat si licencovanou a ověřenou českou sázkovou kancelář. Dále byste měli všechny zápasy dostatečně analyzovat a samozřejmě dodržovat bankroll.